Kurhan – Cel

(23 listopada 2012, napisał: Piotr Donek)


Kurhan – Cel

Wpadło to promo w moje ręce dzięki uprzejmości kolegi Karniwana, który podesłał mi owo cudo wraz z wcześniejszym materiałem Kurhan zatytułowanym `€žSzlam`€. Po kilkukrotnym odsłuchu rzeczonego matexu niezwłocznie napisałem do Krzyśka Mazura aby zasięgnąć języka. Krzysiek, człek odpowiedzialny za bas i wokal w Kurhanodpisał dość szybko i konkretnie. Teraz, kiedy wiem co niezbędne, mogę przystąpić do próby opisu tego, co na promo `€žCel`€ usłyszałem.
Ten sześciootworowy materiał, to konglomerat kilku nurtów muzyki ekstremalnej. Moja prosta, chłopska percepcja wyłowiła z niego jakże miłe dla ucha dźwięki kojarzące się zarówno z black metalem jak i poczciwym heavy metalowym łojeniem. Jest i melodia, choć nie nachalna i grobowy nastrój. Dla każdego coś miłego. Wszystko to okraszone thrash/Speer metalowymi patentami, które nadają kompozycjom charakteru. Konstrukcja utworów jest przemyślana i pomimo tego, że chociażby wałek zatytułowany `€žPowieka`€ trwa ponad 9 minut, to nudy tutaj nie uświadczysz. Sprawna praca wioseł i bębnów, ciekawy wokal idealnie wpasowujący się w `€žfilozofię`€ takiego grania, polskie liryki. Wszystko to powoduje, że muzyka Kurhan, choć niełatwa w odbiorze jest ze wszech miar godna polecenia. Chłopaki Graja bardzo oryginalnie, z pomysłem i polotem, bez oglądania się na trendy. Chwała im za to, a póki co z niecierpliwością czekam na kolejną produkcję sygnowaną logiem Kurhan.

namiar:
Krzysztof Mazur
ul. Paprotek 40
43-190 Mikołów
Lista utworłó
1. Powrót
2. Powieka
3. Martwe sny
4. Cel
5. Strach
6. ęmierć
Ocena: ?/10

divider

polecamy

Exul – Path To The Unknown Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte
divider

imprezy

Black Waves Fest vol. 9 Septicflesh i wyjątkowi goście na jedynym polskim koncercie! Legendy niemieckiego thrashu z Assassin zagrają dwukrotnie w Polsce! Cannibal Corpse i zabójczy goście wpadają na jeden koncert do Polski! Exodus, pionierzy thrash metalu, powracają do Polski! 25/05/2024 KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck, Chaingun Trve Metal Camp vol. 4 Aftermath Tour – Banisher, Truism THE ACT OF FRUSTRATION TOUR Injure Grind Attack Stillborn, HellFuck, Ragehammer w maju Left To Die i Incantation na jedynym koncercie w Polsce! MASTER gwiazdą finałów polskiego Bloodstock! Wolves In The Throne Room, Gaerea oraz Mortiferum zagrają w Polsce Unholy Blood Fest vol. 3 Sepultura po raz ostatni w Polsce!
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty