Contempt – Lubo

(17 sierpnia 2004, napisał: Metanol)


Wywiad ten przeszedł ciężką drogę od stycznia kiedy to został napisany, jednak wreszcie w nieco skróconej formie, zostaje zamieszczony. Przed Wami Lubo!

Witaj Lubo! Masz może jakieś newsy związane z zespołem?

Siema, a więc zacznę od naszego nowego składu. Na gitarze gra PEPO z zespołu Erytrosy, na perkusji Dodo również z Erytrosy. Basista Eryk odszedł z zespołu jakiś czas temu, teraz gra w Trinity. To mniej więcej wszystko co dotyczy zespołu.

W jaki sposób nawiązaliście kontakt i udało się Wam podpisać kontrakt z polską Empire Rec.?

No cóż, poniekąd stało się to przez przypadek, podrzuciłem Mariuszowi CD-R z naszą muzyką a on postanowił ją wydać. Nawet nie wiedziałem że jest właścicielem wytwórni. Darek Kępny z TEA powiedział mi, że w ciągu miesiąca mają ok. 400 propozycji nagrań, także, jak widać, mieliśmy szczęście.

Macie zamiar nagrywać nową płytę w polskim studio. W którym studio to zrobicie?

Tak, zamierzamy nagrać nasz nowy materiał w Polsce. W tej chwili wokół tej sprawy są pewne komplikacje o których nie będę mówił dopóki się nie skończą. Co do studia, zamierzamy nagrywać w Krakowie, tam gdzie Atrophia.

Czy koncertowaliście, gdzieś poza Słowacją i Polską? Jaki jest odbiór Waszej muzyki poza granicami tych państw?

Oprócz Polski i Słowacji graliśmy w Czechach i zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci, publiczność u naszych sąsiadów jest naprawdę świetna.

Czy Polska, naprawdę aż tak bardzo Wam się podoba?

Czy podobało nam się w Polsce? Nawet nie wiesz jak bardzo! Mamy tam naprawdę wspaniałych przyjaciół. Jesteście naprawdę świetnym krajem, zwłaszcza jeśli chodzi o weekendowe picie. Pozdrowienia dla Długiego, Antenki, Małej Moni …. i Annabee z Bartoszyc i Katki z Radomska. Wiśniówka RULEZ!!

Jak idzie Wam nauka polskiego? Czy waszym zdaniem to trudny język?

Polskiego uczę się tylko trochę… mam parę książek, poza tym piszę emaile…. Nie robię jakichś bardzo dużych postępów, zwłaszcza jak na język który tak bardzo przypomina Słowacki… W końcu wszyscy jesteśmy Słowianami, nie?

Czy na trasach po Polsce zdarzyły się jakieś sytuacje które Cię zdziwiły lub zszokowały?

Hmmm…. kiedy w Gdańsku zepsuł nam się autobus, no i niezapomnianym przeżyciem była podróż pociągiem z Gdańska do Krakowa, tłuczenie się z tym całym sprzętem w ciasnym korytarzu….

Jakie zespoły miały największy wpływ na muzykę Contempt?

Będę mówił za siebie, no więc dla mnie mój ulubiony Slayer, później przyszedł czas na takie zespoły jak Death, Orbituary, Morbid Angel, Vader, poza tym Cynic, Atheist, Atrocity….

Lubo, jeśli mógłbyś stworzyć zespół idealny to kto w nim by grał? Czy masz swój ulubiony album, utwór, zespół?

Hmm, ciekawe pytanie, muszę chwilę pomyśleć…. Na gitarze zagraliby Eric Rutan i James Murphy, ciekawe połączenie prawda? Na perkusji Mike Portnoy, na basie Alex Webster, a na wokalu David Vincent. Chociaż jak pomyślę, to jeszcze dużo innych kombinacji przychodzi mi do głowy…. Moje ulubione zespoły…. Nile, Vader, Dream Theather, Hate Eternal, Morbid Angel….. moje absolutnie ulubione albumy to Reign in Blood Slayera, Leprosy Deatha, Effigy the Forgotten od Suffocation. Ulubione utwory to w tym momencie Eyes To See Eyes To Hear, Dawn of the Angry od Morbid Angel, no i Ace of Spades – Motorhead!

Czy wy jako zespół słuchacie czasami innej muzy niż Death Metal?

Oczywiście, w końcu jesteśmy muzykami więc nie możemy skupiać się na jednym stylu i zamykać na inne, słuchamy różnej muzyki np. Dream Theather, Joe Satrianiego, Steve’a Vai’a, Nevermore…..

Jakie zespoły z Waszego kraju polecił byś polskim fanom? Czy poza Contempt się gdzieś udzielacie?

Jest parę naprawdę niezłych kapel, zapamiętajcie takie nazwy jak Erytrosy, Wayd, Perversity, Dementor, Depresy, Infer (Gra tam Robo z Contempt). Ja poświęcam cały czas Contempt, ale kiedyś współpracowałem z różnymi projektami, np. grindowy Feast of Rotten Corps z muzykami z Koszyc, to była świetna zabawa.

Jak myślisz jakie emocje powinny towarzyszyć słuchaniu waszej muzyki?

Ciężko stwierdzić, każdy kawałek jest inny… Każdy powinien określić to sam, w każdym razie myślę że słuchanie muzyki powinno być energetyzujące a nie bezmyślne. Jeżeli słuchając albumu czujesz w sobie energię, to według mnie jest to dobre.

Kiedy znowu zobaczymy Was w Polsce (mam nadzieję, że tym razem nawiedzicie moje miasto Lublin)? Kiedy nowa płyta? No i tradycyjne ostatnie słowo do polskich fanów!

Planujemy mniejszą trasę w okolicach października-listopada. Nie wiem w tej chwili jakie miasta odwiedzimy, gdyby udało nam się skontaktować z jakimś klubem w Lublinie i znaleźliby się ludzie którzy zorganizowaliby koncert to bardzo chętnie zobaczymy twoje miasto! Nowy materiał jest już gotowy ale są pewne nieporozumienia z Empire Records więc nie mogę na razie nic powiedzieć. W każdym razie dzięki wszystkim za czas poświęcony Contempt, pozdro dla Lublina i wszystkich metalmaniaków…
Support the underground!!!!!

To byłoby na tyle, życzę Wam dalszych sukcesów, jeszcze lepszych płyt i dużo piwska!

divider

polecamy

BLACK MASS – WARLUST Entropia – Vacuum Moonreich – Fugue Craft – White Noise and Black Metal
divider

imprezy

Optical Sun (Release Party) + Goście: Sun No More x Running Red x Gravity Eater Koncert charytatywny na rzecz Schroniska w Korabiewicach Viva XV – lecie High Blood Pressure + goście Prog In Park III Void of Madness Snake Eyes, Lęk i Infestation w Wodzisławiu Foad Fest III Philip H. Anselmo & The Illegals “Pantera Set” w Warszawie Grin, Bläkken Bläkken + goście / 15.03.2019 Pralnia, Szczecin / Premiera płyty Wszystkie zespoły MYSTIC FESTIVAL 2019 znane Moonspell i Rotting Christ w Polsce Brutal East Festival ANGUISH i SPATIAL w fauście Wraca DIABELNY PIEKARNIK!!! Slavic Fest Silesia Świński Fest IV Death bleeds metal Helicon Metal Festival Deströyer 666 i Dead Congregation w Polsce Incantation na trzech koncertach w Polsce! PSYCHODELIC MISANTHROPY FEST 17 II edycja Brutal Death Spring Trium Partium Metallum Tour 2019 Perpetual w Ostrołęce Feast Of Hate Into The Abyss #4 Prog In Park vol. 3 Trasa Carnage
divider

patronujemy

ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Nowy numer Musick gotowy. Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty