The Berzerker – Luke

(5 stycznia 2004, napisał: Ancient)


Sądzę, że to pytanie jest bardzo popularne. Dlaczego maski??? Dlaczego wybraliście taki image??? Teraz owe maski są czymś w rodzaju Waszego znaku rozpoznawczego. Czy takie było Wasze zamierzenie??

Maski miały uwydatniać wizualne aspekty podczas grania koncertów. Używałem masek, gdy Berzerker był solowym projektem. Kiedy reszta zespołu przyszła to kontynuowaliśmy to co ja zapoczątkowałem.

Berzerker wydawał także przed Earache. Ale krok jaki uczyniłeś od czasu tamtych produkcji jest wręcz niewyobrażalny. Dlaczego akurat był to krok w stronę death metalu?

Berzerker zawsze miał podłoże Death Metalowe, tak samo jak i ja, gram death metal od 1991 roku (na perkusji w tamtych czasach), kiedy mój kręgosłup został uszkodzony zacząłem tworzyć elektroniczny Death Metal i dodałem gabba kicks (chuj wie co to znaczy – przyp. red.) żeby dodać większego kopa. "Dissimulate" zostało napisane, aby odgrywać je na żywo więc ma o wiele więcej Death Metalu w sobie niż poprzednik.

Właśnie dzięki temu, że wybrałeś ten kierunek staliście się znani. Pierwszy zarówno jak i drugi krążek zyskiwał dobre i przychylne recenzje. Jednak ku memu zdumieniu nie widziałem zdjęć na okładkach czasopism itp. Każdy o Was mówi, ale raczej prasa nie jest zbytnio Wam przychylna (przynajmniej w Polsce). Jak sądzisz czemu???

Nie wiem jak dobra jest nasza prasa w Polsce, ale w takich miejscach jak UK, USA czy Australia jesteśmy we wszystkich większych magazynach. Szkoda, że nie jest tak samo w Polsce. Fakt, że nie graliśmy tam podczas ostatniej Europejskiej trasy. Graliśmy z Vader w USA w 2003, co było zajebiste (jestem ich fanem od ponad 10 lat!!) i nie mogliśmy się doczekać, aby zagrać z nimi dla Polskich fanów, miejmy nadzieje, że następnym razem się uda.

Pierwszy album był dobry, "Dissimulate" był zajebisty. Myślicie już o następcy? Jak tak to czy przebije dwa wcześniejsze albumy???

Na trzeci album będzie trzeba trochę poczekać, właśnie spędziłem sześć miesięcy na robieniu nowego DVD "The Principles and Practice of… The Berzerker" i jestem bardzo zadowolony z rezultatu. Znajduje się tam nie tylko koncert, ale prawdziwe spojrzenie na zespół i na proces nagrań.

Właśnie, szykujecie się do wydania DVD. Co na nim będzie się znajdować??? I kiedy można będzie zobaczyć je w sklepach??

Miejmy nadzieje że w marcu, DVD to prawie cztery godziny koncertów, robienia obu albumów, zdjęć zza sceny, robienia masek, bootlegów, wywiadów i wiele wiele więcej.

Czy jesteście zadowoleni z Earache??? Czy zamierzacie zmienić wytwórnie?

Aktualnie wszystko jest w porządku, byłoby świetnie gdyby nasze krążki były łatwiej dostępne!

Graliście wiele koncertów. Graliście u boku takich kapel jak Strapping Young Lad, Immolation, Nile, Napalm Death. Jaki koncert wspominasz jako najbardziej udany, a jaki za najgorszą klapę???

Tak, mieliśmy wielkie szczęście by grać u boku największych Death Metalowych kapel, wiele wspaniałych wspomnień, ale musicie kupić DVD aby się dowiedzieć więcej.

Co jest w the Berzerker na pierwszym miejscu: muzyka czy teksty???

Zawsze muzyka.

Jakie przesłanie niosą teksty The Berzerker???

Nie mają żadnego prawdziwego przesłanie, tylko tak jak ja czuje, jedyne przesłanie to "wybij się ponad to co myślisz lub wiesz".

Jako iż nie ujawniacie swoich twarzy, imion itp. To powiedz czy członkowie The Berzerker udzielają się w jakiś innych kapelach?

Tak gramy. Więcej informacji znajdziecie na DVD.

Jakbyś złapał złotą rybkę i ona by Ci powiedziała że spełni Twoje trzy życzenia: co byś sobie życzył??

Nieskończoną ilość życzeń.

Dzięki za poświęcenie Swego czasu na ten krótki wywiadzik. Życzę powodzenia w tworzeniu dalszej historii The Berzerker i…. Szczęśliwego Nowego Roku!! Mam nadzieje że w 2004 roku dacie koncert w Polsce.

Przepraszam za opóźnienie i dzięki za rozmowę.

divider

polecamy

Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte Jad – Ból Yfel 1710 / Martwa Aura – Kali Yuga Boys
divider

imprezy

Urgehal w POLSCE Christ’s Death vol.3 – Warfist, Crippling Madness, Okrutnik, Atonement, Rat King wiosenne koncerty Death Denied Psychodelic Misanthropy fest #18 – XX-lecie Moloch Letalis GdyniaROCKZ! 2023 Tribute To Seattle koncert Praise the Sun tour • The Proffer of Light TRAUMA: „35th Anniversary Tour 2023″ Deströyer 666 zagra trzy koncerty w Polsce Soilwork i Kataklysm w Polsce Cannibal Corpse znów w Polsce
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty