Impaled Nazarene – Mika

(5 lutego 2004, napisał: Ancient)


Witam!! Od razu na wstępie chciałbym Ci pogratulować świetnej płyty. Właśnie "All That You Fear" jest płytą wręcz niszczącą. Powiedz mi, czy tylko z pozytywnymi recenzjami tego materiału się spotkałeś, czy może komuś się nie spodobała ta płyta???

95% dobrych opinii, parę złych w Finlandi (mało zaskakujące) i niestety w Polsce.

Z Impaled Nazarene jesteś już 14 rok… to jakby na to nie patrzeć w chuj długo… Przez ten okres wydaliście 8 płyt studyjnych. Czy nie myślałeś żeby porzucić zespół w pizdu i robić coś innego??? Czy nigdy nie zwątpiłeś w IN???

Były złe czasy, w 1997 byliśmy blisko rzucenia wszystkiego. Nigdy nie miałem wątpliwości, wiem do czego jesteśmy zdolni. Ten line-up niszczy, szczególnie na żywo.

Co wpłynęło na to, iż przez ten cały czas potrafiliście się utrzymać na rynku muzycznym??? I to utrzymaliście się dosyć wysoko.

Jesteśmy cały czas underground’owym zespołem. Nie jesteśmy sławni i niestety, ale nie możemy wyżyć z muzyki. To miłość do ekstremanlnej muzyki pozwala nam dalej tworzyć. Kiedy już nie będę zadowolony z zespołu to go rozwiąże i koniec.

Czego przez te 14 lat nie osiągnęliście a chcieliście osiągnąć z Impaled Nazarene???

Nigdy nie graliśmy w Południowej Ameryce, chociaż to może się zmienić w tym roku. Nigdy nie mieliśmy pełnej trasy USA/Canada, a to jest coś co chcemy zrobić. Chcemy zagrać w Południowej Afryce. Chcemy wrócić do Japoni, Australii, Nowej Zelandi itd itd itd. Wiele rzeczy trzeba jeszcze zrobić.

"All that you Fear"…a czego ty się boisz najbardziej?

Impaled Nazarene to to, czego WY się boicie!

Do utworu "Armageddon Death Squad" kręciliście video. Jak się ono prezentuje??? Czy pojawia się w nim Rakel Liekki?

Żadnej Rakel Liekki, mamy teraz o wiele gorętsze video, mamy szesnastoletnie cheerleadki!!!! "All That You Fear" będzie wydany jako digipack z video jako materiałem bonusowym!!!

Wasze teksty są o religii, wojnie, cierpieniu. Czemu???

Wojna jest konieczna dla ewolucji ludzkości. Zawsze byliśmy kapelą antyreligijną. W Finlandii mamy teraz chrześcijański rząd i musimy stanąć przeciwko nim. Ludzie nie potrafią zaakceptować swej moralności dlatego potrzebują głupich bajek o życiu po śmierci. Ludzie są głupi.

Na oficjalnej stronie macie podany kanał IRC. O co się Ciebie ludzie na nim pytają???

O normalne rzeczy. Niektórzy z nich są tam prawie codziennie. Urządziliśmy nawet przedpremierowe słuchanie płyty dla ludzi z IRC’a, słyszeli oni "All That You Fear" dwa miesiące przed datą wydania. Zabraliśmy ich do naszej próbowni, piliśmy z nimi, usłyszeli nowy album, a potem nawet zagraliśmy dla nich parę piosenek na żywo. Wszyscy się dobrze bawili.

Raczej nie możesz zaprzeczyć, że jesteście uważani za chorych zboczonych zwyrodnialców – lol. Jak sądzisz czemu?

Myślisz, że nas obchodzi co ludzie o nas mówią??? Pierdolić ich wszystkich.

To tak odnośnie pytania wyżej. Jakie jest Twoje najgorsze i najlepsze przeżycie sexualne???

Wole nie mówić o moim życiu seksualnym.

Jak spędziłeś sylwestra??? Vodka??? Dlaczego wódka??? :-D

Graliśmy jako support przed HIM (!!!!!) w klubie Tavastia tu w Finlandii. Powinieneś zobaczyć miny wszystkich tych gotyckich panienek gdy zaczeliśmy grać. To było bezcenne przezycie. Chłopaki z HIM są naszymi fanami i poprosili nas żebyśmy zagrali a my się zgodziliśmy.

Czemu nienawidzisz religii?

Odpowiedziałem na to pytanie wcześniej.

Jak sądzisz co Bush powinien zrobić z Saddamem i jaki masz wogóle stosunek to wydarzeń jakie miały /mają miejsce w Iraku???

Powinni zbombardować całe to żyjące gówno środkowego wschodu. I nie byłoby więcej problemów z muzułmanami.

Powiedz jaka najbardziej absurdalna rzecz Ci się w życiu przytrafiła???

Ja, Jarno i Alexi z Children Of Bodom wygraliśmy rolę w reklamie telewizyjnej (PEPSI) w Meksyku!! Niestety nie nagraliśmy tej reklamy, gdyż mieliśmy tego samego dnia koncert. Szkoda, moglibyśmy dostać dobre pieniądze za to.

Powiedz mi jeszcze jak to się stało, że nigdy nie graliście w Polsce? Jak to jest możliwe? Można się spodziewać że kiedyś tu przyjedziecie?

Twoi lokalni promotorzy są powodem, nie my. Jestem już zmęczony i mam dosyć tego, muszę to tłumaczyć co roku. Myślę że nas nienawidzą, dlatego nie chcą nas sprowadzić.

Powiedz mi jakie pytania w wywiadach Cię najbardziej wkurwiają?

Patrz wyżej!!!!

Czemu Diabolos Rising (Raism) się rozpadł??? "Blood Vampirism And Sadism" był dobrze przyjętym krążkiem, cała reszta była na podobnym poziomie. Nie myślałeś aby reaktywować Diabolos Rising (Raism)???

Diabolos Rising/Raism po prostu umarł, żadnych wyjaśnień nie trzeba. Są one martwe i głęboko pochowane, a jeżeli jeszcze kiedyś powstaną to na 666& beze mnie. Jeżeli Magus chce coś zrobić, ma wolną rękę.

Myślicie już o następnym albumie Impaled Nazarene???

Tak. Nagramy album live w Helsinkach, w klubie Nosturi, 23 i 24 kwietnia. Będzie on dostępny we wrześniu/październiku 2004.

Twoje najlepsze 10 albumów 2003 to…???

Kolejność przypadkowa.

Impaled Nazarene – All That You Fear (oczywiście)
Children Of Bodom – Hate Crew Deathroll
Laibach – WAT
Slayer – Soundtrack Of The Apocalypse
Dimmu Borgir – Death Cult Armageddon
Anaal Nathrakh – When fire rains down from the sky, mankind will reap as it has sown
Vital Remains – Dechristianize
Melechesh – Sphynx
The Exploited – Fuck The System
Driller Killer – Cold, Cheap and Disconnected

Dzięki za wywiad.

Na zdrowie!

divider

polecamy

Debiut Deadspeak Exul – Path To The Unknown Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte Jad – Ból
divider

imprezy

Besatt + Bestia + Pleń 15.12 – Orgasmatron + 4 Szmery Drownfest vol. 9 KALT VINDUR, DARGOR, LAMENT Psychodelic Misanthropy Fest 19 Marco Luponero & The Loud Ones oraz Eld na trzech koncertach w Polsce PATOPOLKA HALLOWEEN Night of The Misfits: Tribute To Misfits + Tribute to Horror Rock + AfterParty Rock/Metal DEFYING, CALADRIA, DISPOSABLE SOMA, HOUSE OF PIRU TRAUMA: „35th Anniversary Tour 2023″
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty