Necrocide – Diabeł

(12 września 2004, napisał: Ancient)


Cześć Diabeł! Może na samym początku powiedz co tam słychać w obozie Necrocide.

Witam. Pracujemy cały czas nad nowymi bluźnierstwami he he . Skończyliśmy nowy kawałek oraz mamy nowy cover z repertuaru Marduk z płyty ‚Panzer Division Marduk" jaki to utwór dowiesz się na koncercie, myślę jednak że tym razem nie popełnisz literówki lub też braku znajomości wydawnictwa jak to miało miejsce z Carnalem Vadera w jednej ze swych recenzji, (ale to tylko taka mała dygresja dla zainteresowanych). Cały czas przemy do przodu aby nie pozostawiać żadnych niedomówień co do muzyki jaką gramy oraz poglądów jakie reprezentujemy.

W sumie to koncertujecie od niedawna, zagraliście bodajże trzy koncerty jak narazie, ale publika zaskakująco dobrze Wasze występy przyjmowała. Zadowoleni jesteście z tych występów? Co byś w nich zmienił? Który najbardziej Ci się podobał?

Tak to prawda mamy jeszcze niewiele koncertów na swoim koncie, ale uważam, że liczy się jakość a nie ilość. Nie mieliśmy jak dotychczas większych powodów do narzekań po naszych występach, choć zawsze pozostaje niedosyt, że coś można było inaczej zrobić no ale praktyka czyni mistrzem. Z pewnością do jednych z najlepszych koncertów można zaliczyć nasz debiut z Dragula, zostaliśmy dobrze przyjęci przez publikę z resztą widziałeś nasz występ więc sam wiesz jak było, koncert z Dastu też miło zapadł nam w pamięci no ale nie należy zbytnio się rozczulać nad tym co było liczy się to co przed nami, wyciągnęliśmy kilka wniosków , które pomogły nam w dalszym graniu live i to jest najważniejsze.

Na ostatnim Waszym występie tak się stało, że rozwalił się (oczywiście sam) obrazek (w mniejszym lub większym stopniu) święty. Czyj to pomysł? Nie uważasz, iż to może być zbyt prowokacyjne w mieście świętej wieży?

HA HA no najwyraźniej dewocjonalia nie mają w sobie wielkiej siły boskiej jak to uważa 90 kilka procent katolików w naszym kraju, są one jednak podatne na zniszczenia. Pomysł a raczej protest był wspólny całego zespołu co prawda wykonanie było moim dziełem. Czy prowokacyjne? Ktoś musi w końcu przełamać barierę strachu w naszym mieście i pokazać , że koncerty w Częstochowie mogą być równie atrakcyjne i zwariowane tak jak w innych miastach naszego kraju które nie mają aż tak ciężkiej kurtyny kleru nad sobą jak to ma miejsce u nas. Będziemy walczyć z zakłamaniem jakie niesie ze sobą kościół, wszechobecną obłudą i wyzyskiem który stał się już standardem w tej śmiesznej wierze. Dlatego też rozwalenie tego kawałka gówna było tylko preludium do dalszej destrukcji i uświadomienia choć części ludzi że żyjemy w demokratycznym kraju i mamy prawo do wyrażania swych poglądów. Jeżeli jednak komuś nasze zachowania nie podobają się nie musi uczestniczyć w naszych koncertach, nikt z Necrocide nie deklarował, że ma zamiar grać muzykę miłą i przyjemną a nasze zachowanie jest adekwatne do agresji jaką wyraża nasza muza oraz nienawiści spoczywającej w naszych duszach. Tak więc jeśli ktoś myśli, że przychodząc na nasz koncert usłyszy wychwalanie Nazarejczyka i jego zwolenników to się grubo myli i lepiej dla niego aby pozostał w domu klepiąc paciorki. Nie chcemy ludzi którzy przychodząc na koncerty zakładają pentagramy czy odwrócone krzyże i udają jacy to oni są źli, a po koncercie szybko się przebierają i są grzecznymi dziećmi tak aby rodzice nie zauważyli . Jeśli ktoś przychodzi na nasz koncert to powinien wiedzieć , że to nie będzie kazanie księdza!!!

Dostaliście już jakieś propozycje koncertów poza Cz-wą? Myślicie już jak tu podbić Polskę (hehe)?

Czy propozycje no może to za dużo powiedziane , ale raczej sami próbujemy szukać miejsc do grania poza Cz-wą , najprawdopodobniej we wrześniu zagramy w Katowicach, a później w październiku możliwe że w Rybniku, ale to jednak jeszcze trochę odległe terminy i nie do końca umówione . Na podbój Polski jeszcze trochę za wcześnie, ale nie zamierzamy zostać kapelką regionalną , która gra cały czas we własnym mieście lub też w przyległych gminach jak to mam miejsce z niektórymi "złymi" kapelami z naszego rodzimego podwórka.

Spotkaliście już z chujowymi opiniami Waszych występów?

Coś na ten temat słyszeliśmy już, ale są to opinie ludzi którzy mają jeszcze chyba małe rozeznanie w muzyce albo są zupełnymi laikami w tej kwestii. Nie zwracamy na nich uwagi i nie prosimy o to aby przychodzili na nasze koncerty. Mamy ich głęboko w dupie.

Wiadomo, że aby bardziej zaistnieć na scenie potrzebny jest jakiś materiał. Myślicie o nagraniu takowego? Jak tak to kiedy? gdzie? jak będzie wyglądał? etc.

Oczywiście przystępujemy do nagrania naszego materiału demo. Nagranie nastąpi już niebawem w sierpniu , będzie się tam znajdowało 7 lub też 8 naszych kompozycji. Demko nagrane będzie najprawdopodobniej gdzieś w Częstochowie. Należy się przygotować na wylew zła i czarcich wymiocin hehe. Więcej dowiesz się po nagraniu.

Ostatnio polskim podwórku coraz to bardziej popularny robi się brutalny death metal. Wasze pierwsze występy akurat się ładnie dopasowały w czasie do właśnie tej tendencji. Nie wkurwia Was, że coraz więcej zespołów gra brutalny DM i deklaruje swą nienawiść do chrześcijaństwa by po jakiś 2 latach odejść od tego wszystkiego i grać na weselach?

To fakt jest to na pewno irytujące ale to powinny się wstydzić te kapele które odeszły od tego nurtu, a może po prostu zszedł na nich "duch święty"?. Mnie to osobiście wali niech sobie robią co chcą , im mniej gówna tym lepiej.

Jak oceniasz naszą polską teraźniejszą scene metalową? Które zespoły zasługują na uwagę a które nie zasługują nawet na wzmiankę o nich?

Jest wiele zespołów, które zajebiście grają, ale niestety są nie docenieni lub też jeśli już im się coś uda zrobić trafiają do chujowej wytwórni która nie ma ochoty na rozległą promocję takiej hordy. Nie będę tu wspominał o starych wyjadaczach którym się już udało i grają więcej za granicą niż w Polsce, ale na pewno na uwagę i szeroką promocję zasługują tak zajebiste kapele jak choćby Stillborn, Anima Damnata, Azarath czy Infernal War. Kapel, które nie zasługują na wzmiankę nie wymieniam bo nie warto.

Jaka wg Ciebie jest najskuteczniejsza promocja zespołu?

Taką receptę podejrzewam, że chciało by mieć wiele zespołów które są nie zauważone. Myślę, że przede wszystkim grać prawdziwie z pełnym zaangażowaniem bluźnierstwem i zgodnie ze swymi przekonaniami a możliwe, że w końcu w naszym kraju znajdzie się jakaś rzetelna wytwórnia która da szansę na zaistnienie. Ale chyba jednak koncertowanie ma największy wpływ na promocję oraz dobre recenzje zinów.

Lubujecie się w ogrywaniu "Carnal" na koncertach. Dlaczego akurat ten utwór? Dlaczego akurat Vader?

Tak Carnal dość dobrze już zadomowił się podczas grania naszych koncertów. Kawałek ten dobrze pasuje do naszego repertuaru a także jest z polskiego podwórka. Zbyt dużo już jest coverów Slayera czy Metallicy więc dlaczego nie Vader?

Część ludzi nie chce się wypowiadać na temat religii etc. A jakie jest Twoje zdanie na temat religii, w końcu żyjemy w świętym mieście hehehe?

To, że akurat mieszkamy w Częstochowie nie oznacza, że spuszczamy się na sam fakt tego, że jest ona miastem do którego przybywają rocznie rzesze "fanów" ślepo wpatrzonych w zakłamaną religię, skandując przy tym jakieś chore pieśni .
Wiara judeochrześcijańska nie niesie ze sobą nic, jest pełna hipokryzji, ale ludzie od wieków mają klapki na oczach i pędzą ślepo przed siebie kuszeni obietnicami zbawienia. Jak można wierzyć w coś co nie ma namacalnych dowodów istnienia. Wiarę wykreowało kilku zaradnych ludzi którzy czerpali z niej zyski a teraz mają swych naśladowców którzy robią dokładnie to samo, dobrze z tego żyjąc i bawiąc się kosztem "stada baranów" którzy wiernie ich finansują . Chrześcijaństwo to chciwa religia, podobnie z resztą jak i inne. Kiedyś w imię boga zabijali, spójrz co robiła święta inkwizycja, dziś walczą o życie… czy nie jest to śmieszne, kler sam sobie dostosowuje zasady gry wychodząc przy tym zawsze obronną ręką… wszystko dla Boga czyż nie!!! Jeżeli Jezus jest bogiem to kim w takim razie jest Bóg? Pewnie dlatego właśnie Św Tomasz z Akwinu stworzył obraz Świętej Trójcy aby wszystko wydawało się wiarygodne. A fakt, że podobno Bóg jest wszechwiedzący, dlaczego więc nie przewidział tego , że człowiek go zdradzi, skoro stworzył go na swój obraz i podobieństwo, potem dając ludziom odkupiciela aby swoim życiem naprawił błąd Ojca? Czy to jest normalne.
Każdy powinien sam sobie zadać pytanie w co tak naprawdę wierzy i komu hołubi, mając do dyspozycji wiele ścieżek życia niech wybierze sam najodpowiedniejszą nie patrząc przy tym co ktoś powie o jego wyborze. Dla mnie osobiście religia judeochrześcijańska to wielki stek bzdur, który jest łapczywie połykany przez ludzi nie mających własnego zdania, lub też bojących się wyrazić własną opinię.

W jaki sposób zachęciłbyś większe grono osób do słuchania Waszej muzy, do uczestnictwa w koncertach? Zależy Wam w ogóle na tym?

Wiesz, granie w pustej sali chyba nie należy do zajebistych rzeczy, oczywiście zależy nam na tym oby przychodziło jak najwięcej ludzi, ale niech to będą prawdziwi ludzie przekonani i świadomi tego co słuchają a nie tacy sezonowcy, którym jutro odwidzi się klimat muzyki metalowej i założą np. dzwony hehe , dla takich ludzi nie ma miejsca na naszych koncertach. Jeżeli ktoś po przeczytaniu tego tekstu będzie miał ochotę przyjść aby nas zobaczyć to zapraszam, ale za poniesione straty moralne nie biorę odpowiedzialności.

Kiedy możemy się spodziewać kolejnych występów Necrocide?

W najbliższym czasie nie zamierzamy grać jako, że mamy okres wakacyjny a wiadomo, że większość osób udaje się na wypoczynek. We wrześniu zaatakujemy jednak ze zdwojoną siłą.

Jak chcesz pozdrowić ciocię Halinkę, wójka Henryka czy też kuzyna Karolka to tutaj jest na to miejsce. ;)

Tak, wszystkich tych, którzy nas znają i lubią, będą wiedzieć… Satana też.

Dzięki za wywiad! Życzę powodzenia w graniu i do zobaczenia!

666.

divider

polecamy

Martwa Aura / Odour of Death – Credo in Mortem BLACK MASS – WARLUST Entropia – Vacuum Moonreich – Fugue
divider

imprezy

Furia + Licho Black to the Roots Częstochowa: Jarun Popiół Djavena 28.09 Autumn Assault – R.O.D, Horda, Ashura Drownfest#6 – 21 XII – Kraków Warm up: 6-lecie MMA Hell:on (UA), ASHES (PL) , Slaves of Kali (DE) Krzywizna Fest 4 Furia – Truchło Strzygi – Cancerfaust METAL DOCTRINE FESTIVAL POWRACA! Summer Dying Loud 2019 Black Waves Fest vol.4 Behemoth: Trasa “Ecclesia Diabolica Baltica” Foad Fest III Moonspell i Rotting Christ w Polsce Deströyer 666 i Dead Congregation w Polsce
divider

patronujemy

ROCK N’SFERA 3 i 4 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Nowy numer Musick gotowy. Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty