Obscure – Antichristain Crusade

(4 grudnia 2004, napisał: FATMAN)


Obscure – Antichristain Crusade

Demko Obscure o jakże chwytliwej nazwie „Antichristain Crusade” zakupiłem za 2,5 PLN przed Metalmanią 2004.
Na początku było ciężko, gdyż krążek brzmi raczej mizernie, ale po kilku minutach szperania przy wieży z CD udało mi się wydobyć znacznie więcej. Zespół tworzy Adam, który zajął się bębnami, a ślady wokalu, bębnów i basu podłożył człek o jakże wyszukanej ksywie Maciey. Niestety na krążku jest jeszcze automat, a nie żywa perkusja, co nie nadaje jakiegoś uroku płycie. Materiał trwa niespełna dziesięć minut, więc trudno o nim, jaki i o Obscure powiedzieć za dużo. Grupa gra death metal z częstymi zmianami tępa i sporą dozą melodii, choć klawiszy u niej nie uświadczymy. Jest prosto i ostro. Brzmienie nie jest zbyt efektowne. Na szczęście na „Antichristain Crusade” udało się uniknąć sytuacji, gdy zespół brzmi jakby był przykryty kocem.
Muzycy osiągnęli swój cel, a słuchacze, którzy z olbrzymimi wypiekami na twarzy przyjmują każdy wyziew podziemia będą też zadowoleni. Do dziś nie wiem tylko czemu w kopercie znajdują się aż cztery wariacje takiego samego flyer’a.

Lista utworóó
1. Beyond The Light… Of Chrust
2. Fire Oper Batican
Ocena: +4/10

divider

polecamy

Exul – Path To The Unknown Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte
divider

imprezy

Black Waves Fest vol. 9 Septicflesh i wyjątkowi goście na jedynym polskim koncercie! Legendy niemieckiego thrashu z Assassin zagrają dwukrotnie w Polsce! Cannibal Corpse i zabójczy goście wpadają na jeden koncert do Polski! Exodus, pionierzy thrash metalu, powracają do Polski! 25/05/2024 KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck, Chaingun Trve Metal Camp vol. 4 Aftermath Tour – Banisher, Truism THE ACT OF FRUSTRATION TOUR Injure Grind Attack Stillborn, HellFuck, Ragehammer w maju Left To Die i Incantation na jedynym koncercie w Polsce! MASTER gwiazdą finałów polskiego Bloodstock! Wolves In The Throne Room, Gaerea oraz Mortiferum zagrają w Polsce Unholy Blood Fest vol. 3 Sepultura po raz ostatni w Polsce!
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty