NecroSearcH – Jacek & Paweł

(2 grudnia 2004, napisał: Prezes)


Witam! Na początek pytanie zasadnicze: Jak opisałbyś Waszą muzykę komuś, kto nigdy jej nie słyszał?

Paweł: Heja!! Mam opisać portret własny?? Haha to nie taka prosta sprawa, ale muzyka NSH na pewno nie jest niczym odkrywczym, Kolumbami nie jesteśmy i nie odkrywamy Ameryki po raz kolejny.

Jacek: Opisywanie muzyki słowami to nawet dla utalentowanych pisarzy nieco karkołomne zadanie. Nawet jeśli chodzi o taką muzykę jaką gra NecroSearcH to jest bardzo trudne, więc po co to robić skoro można posłuchać… zwłaszcza, że nie jesteśmy utalentowanymi pisarzami :-)

W Waszej muzyce słychać wiele różnych inspiracji. Czego słuchacie na codzień?

Paweł: Cieszy mnie to że zauważalne są „różne inspiracje” muzyczne, przynajmniej nikt nam nie powie; „chłopaki nasłuchali się np. Megadeth i nic po za tym nie widzą :)”. Każdy z nas ma całkiem inne gusta muzyczne, nie koniecznie metalowe. Jeżeli chodzi o mnie to pozostaje wierny kapelom z nurtu bay area, czyli stara amerykańska szkoła thrashowa.

Jacek: Nie powiem ci czego słucham na codzień, bo boję się, że będziesz mnie chciał zbić!

Istniejecie już kilka lat. Dlaczego żadne demo nie powstało wcześniej?

Paweł: Już raz mieliśmy do czynienia z nagrywaniem ale to nie był materiał robiony z przeznaczeniem na promocje. Utwory zarejestrowaliśmy w naszej starej kanciapie dzięki Andrzejowi Zielińskiemu ( Władek ). On udostępnił cały sprzęt i poświecił nam kilka dni. Nagrywaliśmy to przez kilka mikrofonów i oczywiście wszyscy razem. Nie było w tym przypadku historii z rejestrowaniem oddzielnych ścieżek tak wiec nie było to również obrabiane w żaden sposób, po prostu taka sobie surowizna :)

Jak wyglądał proces nagrywania "Special Metal Forces"?

Paweł: Proces powstawania w/w materiału mogę określić jako hmmmm chuj wie jak haha. Przed wejściem do studia odczuwaliśmy wielkie podniecenie ale sytuacja uległa zmianie w momencie gdy zaczęliśmy nagrywanie poszczególnych ścieżek. Wtedy zamiast się podniecać trzeba było zacząć pracować nad tym co znalazło się na „S.M.F.”. Pierwszego dnia nagrałem bębny do Zemsty Krąg i Theater Of War. Ktoś powie może że to mało hmm w zupełności się z tym kimś zgodzę :) . Na drugi dzień pierwszy plan zajął H.B.M. (Horizontal Bending Machine) który został nagrany bardzo szybko. Później zajęliśmy się Sequence Of Time. Wchodząc do studia utwór ten nie był zakończony a chcieliśmy ze by znalazł się na tej demówce.

Podobno na sesji nagraniowej zostało zarejestrowanych pięć kawałków, a na demie są tylko cztery… Co z tym "tajemniczym" piątym utworem?

Jacek: Kto ci o tym powiedział? ;-) Ten utwór został nagrany bardzo szybko i jako pierwszy – w pierwszy dzień w studio. I czy to wina pogody czy nerwów czy może pośpiechu – Paweł zagrał w paru miejscach nierówno (on tak twierdzi – ja tam nie wiem…) i utwór został z miejsca skreślony. Pewnie rzeczywiście byłoby trudno dograć gitary, bo miejscami wszystko by się „rozlazło”, ale z drugiej strony w pozostałych utworach też nam się co nieco rozlazło więc pewnie kawałek „Psycoma” mógłby się znaleźć na demówce, ale… nie znalazł się! Utwór nie jest tajemniczy – gramy go zawsze z powodzeniem na koncertach – doskonały do machania głową. Na pewno zostanie w przyszłości zarejestrowany w jakimś studio – jeśli będziemy mieć taką możliwość.

Z jakim przyjęciem spotkał się ten materiał?

Jacek: W okolicach Kolbuszowej materiał przyjął się doskonale. Mamy stałą i wierną publiczność więc nie ma się czemu dziwić. Pierwsze „obce” recenzje także były bardzo pozytywne, chociaż dzisiaj np. czytałem jedną, której autorowi niezbyt się spodobaliśmy się. Spodziewam się większej ilości negatywnych opinii. Ludzie posłuchajcie dokładnie „Special metal Forces”! Tam jest jeszcze tyle do krytykowania… Większość ludzi twierdzi, że im się podoba, jeśli kłamią to ciężko grzeszą, a to już nie nasza sprawa.

Otrzymaliście już jakieś konkretne propozycje od wytwórni?

Paweł: To tylko demo, tak wiec nie ma mowy o wytwórniach ;)

Wiem, że to właśnie Ty założyłeś NecroSearcH, czy czujesz się zatem liderem zespołu? A może jest nim ktoś inny?

Paweł: Fakt faktem, w sumie idea NSH wyszła ode mnie ale istniejemy jako zespół i w takiej roli czujemy się najlepiej

Jak wygląda obecnie sprawa z Waszymi koncertami? Dużo koncertujecie?

Jacek: Chcemy grać koncerty! W okresie zimy mieliśmy mniej propozycji. Zapewne dlatego, że wydaliśmy demo i teraz już potencjalny organizator, który mógłby nas zaprosić dobrze wie jak gramy i woli się trzymać od nas z daleka, ha ha! Zagraliśmy do tej pory chyba 10 albo 11 koncertów, niedługo „zaliczymy” następne dwa. Myślę, że rozkręcimy się na wiosnę i latem, no chyba, że rzucimy instrumenty w kąt i rozjedziemy się po świecie za chlebem ;-) W każdym razie czekamy na propozycje. Przyjedziemy do każdego, kto zwróci nam koszty dojazdu i zagramy nawet na dachu jeśli będzie tam prąd!

Macie już na swoim koncie jakieś większe występy?

Jacek: Jeszcze nie. Będzie można powiedzieć, że mamy takowe na koncie kiedy zagramy kiedyś np. przed jakąś bardzo znaną kapelą, bo nie śmiem powiedzieć, że zagramy wielki koncert jako gwiazda – ktoś ostatnio napisał, że jesteśmy typowym, przeciętnym zespołem supportującym…

Każdy drummer ma swojego guru – wiem coś o tym;). Czy jest ktoś na kim Ty w szczególnie się wzorujesz?

Paweł: Zaczynałem jak większość :)) „Lars”. W chwili obecnej rządzi Pan L…. czyli Lombardo jak i P. Bostaph

Jakie są Wasze plany na przyszłość?

Jacek: Chcemy założyć rodziny, mieć dużo dzieci i dużo pieniędzy. Aaaa… chodzi ci o zespół? Chcemy ciągle odnajdywać nową energię by grać. To wszystko – przynajmniej z mojej strony.

Jest takie miejsce, gdzie szczególnie chciałbyś dać koncert?

Jacek: Taaaak! Ołtarz Polowy Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie to moje wymarzone miejsce! Występowała tam Violetta Villas (tak się pisze?), Krzysztof Krawczyk, przemawiał prezydent Lech Wałęsa… księże proboszczu – czas na NecroSearcH!

To by było chyba wszystko. Wielkie dzięki za poświęcony czas! Tradycyjnie na koniec oddaje Ci głos…

Jacek: Dzięki, głos jeszcze mi się przyda. Dobry z ciebie człowiek… a czasem się nie przejmuj – czas nie istnieje.

divider

polecamy

Exul – Path To The Unknown Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte
divider

imprezy

Black Waves Fest vol. 9 Septicflesh i wyjątkowi goście na jedynym polskim koncercie! Legendy niemieckiego thrashu z Assassin zagrają dwukrotnie w Polsce! Cannibal Corpse i zabójczy goście wpadają na jeden koncert do Polski! Exodus, pionierzy thrash metalu, powracają do Polski! 25/05/2024 KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck, Chaingun Trve Metal Camp vol. 4 Aftermath Tour – Banisher, Truism THE ACT OF FRUSTRATION TOUR Injure Grind Attack Stillborn, HellFuck, Ragehammer w maju Left To Die i Incantation na jedynym koncercie w Polsce! MASTER gwiazdą finałów polskiego Bloodstock! Wolves In The Throne Room, Gaerea oraz Mortiferum zagrają w Polsce Unholy Blood Fest vol. 3 Sepultura po raz ostatni w Polsce!
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty