Upon the Altar / DeathEpoch – split

(11 stycznia 2023, napisał: Prezes)


Upon the Altar / DeathEpoch – split

Panie i Panowie! Już na początku pragnę zaznaczyć, że miętkie faje w kontakcie z tym splitem odpadną od razu, bo tutaj się mocno i bez litości kopie po przyrodzeniu. Jak już Putrid Cult sypnie gruzem i bezeceństwami to nie tam wiadro czy dwa… od razu cała wywrotka! Na jednej płycie spotkały się bowiem jedne z najbardziej ekstremalnych tworów, jakie nasza ziemia zrodziła w ostatnich latach.

Zaczyna Upon the Altar i gdy ustami Oppenheimera mówi „I am become Death, the destroyer of worlds” to już wiemy, że lekko nie będzie. Cztery bestialskie death/blackowe hymny poprzecinane trzema klimatycznymi interludiami. Naprawdę dzika i nieokiełznana to muzyka, z jednej strony szybka i brutalna, a z drugiej wolna i przygniatająco ciężka. Do tego te nieludzkie wokale i surowe, smoliste, pełne pogłosów brzmienie. Bez triggerów, bez elektronicznych sztuczek i trafionych stuprocentowo w punkt dźwięków. Jest w tym wszystkim coś pierwotnego, hipnotyzującego, przyciągającego, pomimo że dźwięki tak ohydne i z pozoru odrażające. Słuchać głośno albo wcale!

Druga część splitu to piekielny duet DeathEpoch czyli Lord K. (wiadomo – Nekkrofukk, Goathrone, itd.) oraz Morgul – głównodowodzący Putrid Cult. Ich debiutancki album zostawił w mojej głowie ogromną, parującą dziurę, więc tym razem już wiedziałem, czego mogę się spodziewać… Chociaż nie! Oni tak mieszają tu przeróżnymi ekstremalnymi stylami, że ciężko jest być na to w pełni przygotowanym. Jakieś chore elektroniki, brudne techno bity, sample przeplatane z piekielnie szybką perkusją, rytualnymi gitarami, albo sączącymi się z wolna prostymi riffami. Do tego dochodzą jeszcze wyskakujące nie-wiadomo-skąd szybkie solówki, jakieś zjazdy po gryfie, spokojne klawisze… ileż tego jest! I o dziwo idealnie łączy się to wszystko z koszmarnymi wokalami Lorda. K i tworzy jedną chorą, ale zadziwiająco spójną całość.

Generalnie split zajebisty. Mocna rzecz, nie dla dźwiękowych estetów.

 

Wyd. Putrid Cult, 2022

 

Lista utworów:

 

1. Upon the Altar – The Dead Chant

2. Upon the Altar – Interludium I – Ablutio In Igne
3. Upon the Altar – …After Us Only Silence
4. Upon the Altar – Interludium II – Ablutio In Sanguine
5. Upon the Altar – Hiems Nuclei Pro Humanitatis
6. Upon the Altar – Interludium III – Ablutio In Excrementis
7. Upon the Altar – Theotokos Wept
8. DeathEpoch – §148 art. (Rebirth)
9. DeathEpoch – §148 art. (Human Beasts)
10. DeathEpoch – §148 art. (Onslaught)

 

Ocena: 8/10

 

https://www.facebook.com/uponthealtarofficial

https://www.facebook.com/DeathEpoch/

divider

polecamy

Exul – Path To The Unknown Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte
divider

imprezy

Black Waves Fest vol. 9 Septicflesh i wyjątkowi goście na jedynym polskim koncercie! Legendy niemieckiego thrashu z Assassin zagrają dwukrotnie w Polsce! Cannibal Corpse i zabójczy goście wpadają na jeden koncert do Polski! Exodus, pionierzy thrash metalu, powracają do Polski! 25/05/2024 KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck, Chaingun Trve Metal Camp vol. 4 Aftermath Tour – Banisher, Truism THE ACT OF FRUSTRATION TOUR Injure Grind Attack Stillborn, HellFuck, Ragehammer w maju Left To Die i Incantation na jedynym koncercie w Polsce! MASTER gwiazdą finałów polskiego Bloodstock! Wolves In The Throne Room, Gaerea oraz Mortiferum zagrają w Polsce Unholy Blood Fest vol. 3 Sepultura po raz ostatni w Polsce!
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty