Bait – Revelation Of The Pure

(9 grudnia 2020, napisał: Kudłaty)


Bait – Revelation Of The Pure

Post-Black Metal i Hardcore nie wydaje mi się najlepszym połączeniem, może dlatego iż niewystarczająco eksplorowałem w życiu ten drugi z wyżej wymienionych gatunków. Mimo wszystko do debiutanckiej płyty niemieckiego zespołu Bait postanowiłem podejść bez specjalnych uprzedzeń.
Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie pierwszy utwór, który jest niczym strzał w japę, szybko, dynamicznie i agresywnie, kolejny numer podobnie… noo i to by było na tyle. Mimo, że na tej płycie pojawia się trochę zwolnień, to nie przykłuwają one zbytnio uwagi. Album który w założeniu oprócz chaosu, wkurwu i agresji powinien także być interesujący, oraz na swój sposób chwytliwy, jednak taki nie jest i mimo prób skupienia się na nim raczej zaczyna nurzyć wraz z upływem wspólnie spędzonego czasu. Te 45 minut w pewnym momencie zaczyna się trochę przeciągać, mimo iż na ten czas składa się aż 10 utworów. Album jest w pewnym sensie chaotyczny, ale niestety chaos ten jest w pełni kontrolowany, co niestety nie dodaje mu uroku, a raczej wręcz przeciwnie. Trzeba jednak przyznać iż wokale są całkiem w porządku, oraz brzmienie całości mimo tego iż jest przejrzyste, to nie jest cukierkowe tylko wciąż na swój sposób agresywne.
…A, no i podoba mi się szata graficzna, mimo iż wydanie jest strasznie chujowe (digi i to bez książeczki).

 

Wyd. Les Acteurs de l’Ombre Productions 2020

 

Lista utworów:

 

1. Nothing is Sacred
2. Leviathan III
3. Into Misery
4. Lightbringer
5. Ruin
6. Odium
7. Revelation of the Pure
8. Forlorn Souls
9. Eternal Sleep
10. In Aversion

 

Ocena: 6/10

 

https://www.facebook.com/baitofficial/

divider

polecamy

Exul – Path To The Unknown Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte
divider

imprezy

Black Waves Fest vol. 9 Septicflesh i wyjątkowi goście na jedynym polskim koncercie! Legendy niemieckiego thrashu z Assassin zagrają dwukrotnie w Polsce! Cannibal Corpse i zabójczy goście wpadają na jeden koncert do Polski! Exodus, pionierzy thrash metalu, powracają do Polski! 25/05/2024 KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck, Chaingun Trve Metal Camp vol. 4 Aftermath Tour – Banisher, Truism THE ACT OF FRUSTRATION TOUR Injure Grind Attack Stillborn, HellFuck, Ragehammer w maju Left To Die i Incantation na jedynym koncercie w Polsce! MASTER gwiazdą finałów polskiego Bloodstock! Wolves In The Throne Room, Gaerea oraz Mortiferum zagrają w Polsce Unholy Blood Fest vol. 3 Sepultura po raz ostatni w Polsce!
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty