Xiron – Immortal Light

(20 maja 2006, napisał: Prezes)


Xiron – Immortal Light

„Immortal Light” to jednoutworowy singielek niemieckiej kapeli o nazwie Xiron, wydany w połowie 2004 roku. Z tego co się orientuję, to Niemiaszki nie mają jeszcze na kącie jakichś większych osiągnięć, nie licząc wydanej w 2001 roku dla Iron Glory Records płyty „Turn To Stone”.
Muzycznie jest to typowy heavy/power metal wzorowany na scenie amerykańskiej. Nie uświadczycie zatem tutaj (przynajmniej w tym jednym utworze) żadnych cukierkowatych melodii ani klawiszowych popisów rodem z Hammerfall czy Rapsody. Jest to raczej tradycyjny metal z prostymi riffami, melodyjnymi solówkami i typowym wokalem (obowiązkowe chórki w refrenie). Mi osobiście przypomina to dokonania Iced Earth, a w szczególności wokal kojarzy mi się ze śpiewającym tam niegdyś Matthew Barlowem. Słucha się tego całkiem przyjemnie, ale oceny jak na razie nie będzie, bo jeden utwór to zdecydowanie za mało by cokolwiek więcej powiedzieć na temat Xiron.
Lista utworóó
1. Immortal Light
Ocena: ?/10

divider

polecamy

Exul – Path To The Unknown Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte
divider

imprezy

Black Waves Fest vol. 9 Septicflesh i wyjątkowi goście na jedynym polskim koncercie! Legendy niemieckiego thrashu z Assassin zagrają dwukrotnie w Polsce! Cannibal Corpse i zabójczy goście wpadają na jeden koncert do Polski! Exodus, pionierzy thrash metalu, powracają do Polski! 25/05/2024 KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck, Chaingun Trve Metal Camp vol. 4 Aftermath Tour – Banisher, Truism THE ACT OF FRUSTRATION TOUR Injure Grind Attack Stillborn, HellFuck, Ragehammer w maju Left To Die i Incantation na jedynym koncercie w Polsce! MASTER gwiazdą finałów polskiego Bloodstock! Wolves In The Throne Room, Gaerea oraz Mortiferum zagrają w Polsce Unholy Blood Fest vol. 3 Sepultura po raz ostatni w Polsce!
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty