Black Pestilence – Hail the Flesh

(16 kwietnia 2020, napisał: Kudłaty)


Black Pestilence – Hail the Flesh

Zespół Black Pestilence poznałem całkowicie przypadkiem, a na dodatek kompletnie nie od tej strony co trzeba, czyli od nowego albumu. Gdy chciałem ogarnąć ich starsze materiały, okazało się że są tylko na bandcampie, a sam zespół wszystkie jak dotychczas pełniaki wydal samodzielnie i na CD-R’ach, co jest dość ciekawym zabiegiem. Jak tylko zobaczyłem nazwę, fajną okładkę oraz tytuł nowej płyty, można powiedzieć że byłem kupiony, a informacja że są z Kanady tylko zaostrzyła apetyt, ponieważ duża większość rzeczy, które słyszałem z tego kraju była przynajmniej dobra, no i pod tym kątem chłopaki również nie zawiedli.
Na całość, składa się 9 numerów, z czego 8 to krótkie, i bardzo intensywne strzały w ryj, bedące świetnym połączeniem black/thrash metalu i chamskiego, bezkompromisowego punk rocka. Ostatni kawałek zaczyna się całkiem klimatycznym intrem i jest najwolniejszym, najdłuższym i prawodopodobnie też najcięższym numerem jaki dostajemy. Całość trwa niewiele ponad pół godziny, co jest bardzo korzystną czasówką dla tego typu muzyki, prostej, spójnej, bezpośredniej, chaotycznej, a jednocześnie odprężającej i bardzo chwytliwej. Jest to album przy którym nie musimy się skupiać, szukać jakiegoś drugiego dna, czy specjalnie schowanych niespodzianek w tekstach lub muzyce.

 

Wyd. self-released, 2020

 

Lista utworów:

 

1. Hail the Flesh
2. Spurn All Gods
3. Hellfire
4. True to the Dark
5. Cloven Division
6. Godless
7. Frauds to the Throne
8. My Will to Power
9. Ephemeral

 

 

Ocena: -8/10

 

https://www.facebook.com/blackpestilenceband/

divider

polecamy

Three Eyes of the Void – The Atheist Exul – Path To The Unknown Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte
divider

imprezy

Lavina & Overflow & EKOA & Valios Metal Doctrine Festival 6(66) Gluttony & Asperatus & Pandemic & Scaregod minitrasa THE MATERIA Folkmetalowa Noc Kupały Europejska trasa ULCERATE z polskimi przystankami Brutal Assault ujawnia pełny skład na główne sceny Finał Bloodstock Metal 2 the Masses Polska 2024 w Chorzowie 1349 i Kampfar na dwóch co-headlinerskich kocnertach w Polsce Black Waves Fest vol. 9 Septicflesh i wyjątkowi goście na jedynym polskim koncercie! Legendy niemieckiego thrashu z Assassin zagrają dwukrotnie w Polsce! Cannibal Corpse i zabójczy goście wpadają na jeden koncert do Polski! Exodus, pionierzy thrash metalu, powracają do Polski! Trve Metal Camp vol. 4 THE ACT OF FRUSTRATION TOUR Injure Grind Attack Left To Die i Incantation na jedynym koncercie w Polsce! MINE FESTIVAL 2024 Unholy Blood Fest vol. 3 Sepultura po raz ostatni w Polsce!
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty