Open Surgery – Post Mortem Mutilation

(6 kwietnia 2020, napisał: Kudłaty)


Open Surgery – Post Mortem Mutilation

Gdy widzę, że jakaś nieznana mi kapela jest ze Szwecji i gra Death Metal, od razu nastawiam się na charakterystyczne szwedzkie brzmienie, solówki etc. Jakież było me zdziwienie, gdy zamiast tego otrzymałem całkiem sprawnie zagrany amerykański Death Metal, przynoszący skojarzenia z najlepszymi przedstawicielami tego gatunku.

Pierwsze wrażenie po zobaczeniu promówki było raczej średnie, okładkę zdobi ładnie, równo przecięty, męski tułów w czerni i bieli, oczywiście pełen wnętrzności. Całość jest dopełniona przez widniejący po lewej stronie prostokąt z „Parental Advisory Explicit Content”, powodujące oczywiste skojarzenie z amerykańską sceną.

Ale dość o szacie graficznej, na płycie jest 14 wałków, razem niecałe 45 minut muzyki, ilość lekko zaskakująca, ocierająca się u mnie o max czasowy, jeśli o takie granie chodzi. Na szczęście ten album się nie ciągnie i nie nudzi, oczywiście nie jest w stanie niczym zaskoczyć słuchacza, który ze sceną ze Stanów miał już przyjemność obcować. Jako główne inspiracje słychać tutaj Morbid Angel i Cannibal Corspe, tych pierwszych jest tu na pęczki pod kątem riffów, drugich natomiast dobrze słychać głównie w perkusji, oraz momentami w mocno dołującym dźwięku.

Kompozycje uzupełnia dobre, klarowne, mięsiste brzmienie, tutaj znowu skojarzenia z Morbid Angel, bo gitary momentami brzmią jak wyjęte z ich płyt.
Reasumując, bardzo fajny, niewymagający album. Zachwytów brakuje, ale w sumie żadnej mocnej wpadki też nie stwierdzo, fajny, równy, death metalowy album.

 

Wyd. BVR Records, 2016

 

Lista utworów:

 

1. Post Mortem Mutilation
2. Forced Lobotomy
3. ries of the Impaled
4. Certain Death by Radiation
5. Open Surgery
6. Miami Cannibal Attack
7. Amputated and Mutilated
8. Liquidation Lever
9. 1668
10. Beastly Transmutation
11. Fed to Insects
12. Demon Master
13. Cadavers Concealed in Concrete
14. Conquer with Fire

 

Ocena: -7/10

 

https://www.facebook.com/opensurgery/

divider

polecamy

Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte Jad – Ból Yfel 1710 / Martwa Aura – Kali Yuga Boys
divider

imprezy

Urgehal w POLSCE Christ’s Death vol.3 – Warfist, Crippling Madness, Okrutnik, Atonement, Rat King wiosenne koncerty Death Denied Psychodelic Misanthropy fest #18 – XX-lecie Moloch Letalis GdyniaROCKZ! 2023 Tribute To Seattle koncert Praise the Sun tour • The Proffer of Light TRAUMA: „35th Anniversary Tour 2023″ Deströyer 666 zagra trzy koncerty w Polsce Soilwork i Kataklysm w Polsce Cannibal Corpse znów w Polsce
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty