ODOUR OF DEATH – SATANIC DEVOTION

(17 lutego 2020, napisał: Robert Serpent)


ODOUR OF DEATH – SATANIC DEVOTION

Nowy rok, nowe nadzieje, nowe oczekiwania… Mimo, że ten obecny rok nie jest już taki „nowy” to tak jakoś sobie przypominam wszystkie mocne pozycje jakie wpadły w łapska słuchaczy w 2019. Pewnie wpływ na to ma nowe wydawnictwo Odour of Death, które swoją premierę miało dokładnie z nadejściem nowego roku.

Jak wiadomo, Odour of Death nie pojawił się znikąd i całkiem śmiało rozpycha się na scenie i wraz z nowym rokiem (już przestaję o tym pierdolić) zaznacza mocnym akcentem swoją obecność.

Tym razem nakładem Lower Silesian Stronghold ukazała się opisywana właśnie EP-ka. Znajduje się na niej pięć kompozycji (z czego utwór zamykający „Satanic Devotion” to cover Bathory).

Dwójka doświadczonych i nie byle jakich muzyków stojących za Odour of Death tym razem nagrała materiał nieco wolniejszy, z naciskiem na nastrój i klimat, diabelski klimat, należy dodać. Nie jest sztuką napierdalać bez ładu i składu, sztuką jest nagrać materiał nieco bardziej „stonowany”, który nie jest pozbawiony jadu, a jest jednocześnie rogaty i zachwycający swoim dopracowaniem. Taki jest właśnie „Satanic Devotion”… Jest precyzyjny, jest dostojny, jest wzniosły, jest przemyślany i jest dojrzały. Można się dochrzanić, że może ciut za krótki, ale wszystko w swoim czasie. Tutaj nie ma się co doktoryzować… Ta muza uzależnia i zadaje rany. To jest jej siła, niby niepozornie, niby dość atmosferycznie, ale do bólu skutecznie sieje zniszczenie wokół.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że Odour of Death mimo stosunkowo krótkiego stażu na scenie jest w stanie rozstawiać po kątach wielu wyjadaczy. Piszę te słowa nieco pół żartem, bo nie bierzemy przecież udziału w żadnych zawodach, ale z pełną premedytacją można polecić wielu adeptom czarnej sztuki obcowanie z twórczością tego duetu w lekcjach z cyklu „tak to się robi”.

Panie i Panowie, Odour of Death nie bierze jeńców i każdy fan black metalu powinien koniecznie siręgnąć po ten albumik. Krótko i rzeczowo… To jest kurwa BLACK METAL!

 

Wyd. Lower Silesian Stronghold, 2020

 

Lista utworów:

 

1. Devotion

2. Influenced by Satan

3. Silesian Satanist Pride

4. Tonight

5. Enter the Eternal Fire (Bathory cover)

 

Ocena: +8/10

 

https://www.facebook.com/Odourofdeath/

divider

polecamy

Martwa Aura – Morbus Animus BORGNE – Y Nekkrofukk – Antikkrist Venomous Uteroplacental Injekktor of Goat Semen & Mephistophallus Thermonukklear Messiah Violation PLANET HELL – 2019 MISSION TWO
divider

imprezy

Misery Index wystąpi w Poznaniu
divider

patronujemy

ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty