LIFELOST – DIALOGUES FROM BEYOND

(3 lutego 2019, napisał: Robert Serpent)


LIFELOST – DIALOGUES FROM BEYOND

Kolejna pozycja sygnowana logiem Transcending Obscurity Records trafia w moje łapska. Już nawet przestałem liczyć ile albumów wypuszczonych przez ową wytwórnię „wziąłem na warsztat”. Jedno jest pewne, nigdy nie zawiodłem się na płytach, które puszcza w świat Transcending Obscurity Records. Zdarzały się wprawdzie (oprócz w przeważającej większości albumów bardzo dobrych i genialnych) te ciut słabsze, ale zawsze możemy być pewni, że nie dostaniemy chłamu wymieszanego z kiczem.
Lifelost pochodzi z Hiszpanii i jest to kolejny projekt aktywnego i doświadczonego Phlegetona (zapewne spora część osób czytających te słowa zna, a przynajmniej kojarzy hiszpańskie potwory takie jak Human Mincer czy też Wormed, że wspomnę tylko o tych bardziej znanych). W Lifelost wspomniany muzyk jest mózgiem, wykonawcą i twórcą całokształtu. Jednym słowem Lifelost to tylko i wyłącznie Phlegeton.
Pięć utworów składających się na debiutancki albumik (piszę albumik, bo całość trwa zaledwie nieco ponad 23 minuty) zatytułowany „Dialogues From Beyond” to ciekawe spojrzenie na  black metal. Słuchając tej płytki można się dopatrzyć pewnych podobieństw do naszej Mgły czy nawet w pewnym, mniejszym, stopniu Emperor, ale nie ma mowy o żadnym paskudnym kopiowaniu.
W tych pięciu utworach słychać „naleciałości” death metalu, mam na myśli pracę wiosła (otwierający płytę „Malign Emanatio” czy też zamykający album „Incorporeal Gate”). Patrząc  jednak na wyżej wspomniane nazwy nie powinno nikogo dziwić, że Phlegeton ma pewne ciągotki ku death metalowi. Nad materiałem unosi się aura mroku i niepokoju. Wszystko jest namaszczone sporą dawką melodii i jakiegoś  rozlewającego się, w pozytywnym znaczeniu tego słowa, chaosu (niesamowity przeszywający człowieka na wylot gitarowy motyw, który rozpoczyna czwarty na płycie „Metanoia”).
Jedynym minusem „Dialogues From Beyond” jest czas trwania tego materiału. Odnoszę jednak wrażenie, że zostało to uczynione z premedytacją. Człowiek się zagłębia w muzę dobiegającą z głośników, a tu nagle głucha cisza. Oczywiście lepsze to niż mordercza dawka muzy i wałkowanie w kółko jednych i tych samych motywów, ale mimo wszystko jest zbyt krótko.
Chcę więcej i będę czekał na kolejne akty projektu Lifelost. Zachęcam do sprawdzenia, a chętnym podpowiem, że w sieci krąży klip do utworu „Sepulchral Vault” (o dziwo chyba najsłabszy utwór na „Dialogues From Beyond”, ale to tylko moje skromne zdanie).

 

Wyd. Transcending Obscurity Records, 2018

 

Lista utworów:

 

1. Malign Emanatio
2. Sepulchral Vault
3. Released from Life
4. Metanoia
5. Incorporeal Gate

 

Ocena: +7/10

 

https://www.facebook.com/lifelostband

divider

polecamy

BORGNE – Y Nekkrofukk – Antikkrist Venomous Uteroplacental Injekktor of Goat Semen & Mephistophallus Thermonukklear Messiah Violation PLANET HELL – 2019 MISSION TWO CELL – ANCIENT INCANTATIONS OF XARBOS
divider

imprezy

The Last Words of Death: Czort / Funeral Mass / Trwoga / Ortsul / Mol’Ekh Łysa Góra & Madrugada World Music w VooDoo Club Koncertowy After po Powitaniu Lata w Twin Peaks Harley-Davidson Velesar – trasa koncertowa „Bratnia Krew” Runika i Morhana na Letniej Scenie VooDo Loneliness Tour / LaNina Knock Out Productions prezentuje koncert Amon Amarth w Warszawie! Ancient Rites na dwóch koncertach w Polsce Ancient i Acherontas na dwóch koncertach w Polsce Piąta edycja wrocławskiego festiwalu została odwołana! Mystic Festival 2020
divider

patronujemy

ROCK N’SFERA 3 i 4 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

Musick Magazine nr 30 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty