4 Tormenting Ways To Death

(11 października 2005, napisał: Prezes)


4 Tormenting Ways To Death

Młoda Gruft Production rozpoczyna przygodę z podziemiem naprawdę mocnym uderzeniem! Bardzo przyzwoicie wydany split z czterema morderczymi kapelami – tak pewnie chciałaby zaczynać każda undergroundowa wytwórnia. Ale przejdźmy do rzeczy… Na samym początku prezentują nam się Żabojady z Bloody Sign. Bardzo dobry, death metal naszpikowany dość częstymi zmianami tempa. Żadnej ekstremalnej Ameryki to może oni nie odkrywają, ale za to grają bardzo równy, solidny defiorek, który mi przynajmniej bardzo przypadł do gustu. Oprócz dwóch autorskich kawałków Bloody Sign raczy nas także świetnie zagranym coverem Autopsy – „Critical Madness”. Następny w kolejce czeka już brazylijski Luctiferu. Zespół ten prezentuje trochę inny model grania death metalu. Szybka, pokręcona muza, przeplatana kosmicznymi solówkami. Od czasu do czasu dostajemy także typowe, amerykańskie zwolnienie, które jak walec przejeżdża po naszych narządach słuchowych. Zaznaczyć trzeba także, że produkcja jest tutaj bardzo dobra – ciężkie, smoliste brzmienie idealnie pasuje do tego typu dźwięków. Jako trzeci prezentuje się szwedzki Cromb. Wraz ze zmianą zespołu zmienia się zarówno produkcja (niestety na niekorzyść), jak i sama muzyka. Cromb prezentuje trochę bardziej malodyjne podejście do death metalu. Słucha się tego całkiem przyjemnie, jedyne co może lekko drażnić niektórych słuchaczy to dosłownie śladowe ilości linii wokalnych. Czasami można wręcz odnieść wrażenie, że słucha się kompozycji instrumentalnych. Split ten zamyka Mortificy, który ponownie przenosi nas do gorącej jak samo piekło Brazylii. Canarinhos nie maja dla nas żadnej litości i już od pierwszych minut atakują brutalnym i wściekłym death metalem. Ich granie jest dokładnie takie, jakiego moglibyśmy się spodziewać po południowo-amerykańskim zespole, czyli szybkie, agresywne i okraszone ciężkim, brudnym brzmieniem. Na sam koniec dostajemy jeszcze po mordzie dość przyzwoicie (albo tylko przyzwoicie…) zagranym coverem Gorefest i płyta przestaje się kręcić.
Jeżeli następne wydawnictwo Gruft Production będzie przynajmniej równie dobre jak „4 Tormenting Ways To Death”, to ja już dzisiaj się na nie zapisuję. Szczerze polecam miłośnikom starego, dobrego death metalu!
Lista utworóó
Bloody Sign
1. Wrath Omen
2. Incantation From A Forgotten Past
3. Critical Madness (Autopsy cover)

Luctiferu
4. Lightning The Unholy Flame
5. Personous Malevolent
6. Tsahb Behrit

Cromb
7. Beyond
8. At Sea
9. Marble Portals
10. Oaks

Mortificy
11. Desolation Of The Religion
12. Behold The Desecration
13. Brutal Instinct Of Retalliation
14. Slaves Of Faith
15. The Glorious Dead (Gorefest cover)
Ocena: +8/10

divider

polecamy

Exul – Path To The Unknown Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte
divider

imprezy

Black Waves Fest vol. 9 Septicflesh i wyjątkowi goście na jedynym polskim koncercie! Legendy niemieckiego thrashu z Assassin zagrają dwukrotnie w Polsce! Cannibal Corpse i zabójczy goście wpadają na jeden koncert do Polski! Exodus, pionierzy thrash metalu, powracają do Polski! 25/05/2024 KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck, Chaingun Trve Metal Camp vol. 4 Aftermath Tour – Banisher, Truism THE ACT OF FRUSTRATION TOUR Injure Grind Attack Stillborn, HellFuck, Ragehammer w maju Left To Die i Incantation na jedynym koncercie w Polsce! MASTER gwiazdą finałów polskiego Bloodstock! Wolves In The Throne Room, Gaerea oraz Mortiferum zagrają w Polsce Unholy Blood Fest vol. 3 Sepultura po raz ostatni w Polsce!
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty