Reedycje trzech klasycznych albumów Saxon

(4 sierpnia 2018, napisał: Prezes)


Reedycje trzech klasycznych albumów Saxon

Kilka dni temu, nakładem BMG ukazały się reedycje płyt Saxon: ‘INNOCENCE IS NO EXCUSE’, ‘ROCK THE NATIONS’ i ‘DESTINY’ w wersjach deluxe CD z książeczką oraz kolorowanych płyt winylowych.

 

Saxon – niekwestionowani klasycy mocnego brzmienia. Pionierzy nowej fali brytyjskiego heavy metalu (NWOBHM) i jedna z najpopularniejszych grup koncertowych w historii Wielkiej Brytanii. Ich styl to ikona rocka i metalu, a zespół zawsze wykraczał poza muzyczne trendy i mody. Począwszy od pierwszego albumu “Saxon” z 1979 r., do ich ostatnio wydanego “Thunderbolt”, Saxon cieszył się dużym zainteresowaniem. Ich pięć albumów znalazło się w Top 40 w Wielkiej Brytanii, a cztery single w Top 20. Podobne sukcesy zespół odnosił także w innych miejscach na świecie. Saxon był i jest ogromną inspiracją dla muzyków i zespołów na całym świecie. Zespół odegrał kluczową rolę w rozwoju ciężkiej muzyki i to, w jaki sposób wygląda dzisiaj hard rock i heavy metal, jest w dużej mierze ich zasługą.

 

INNOCENCE IS NO EXCUSE
Album wydany 24 czerwca 1985 roku, jako siódmy w karierze zespołu i pierwszy dla wytwórni EMI, po odejściu z Carrere Records. Był to także ich ostatni album ze Stevem Dawsonem – basistą zespołu. Razem z resztą zespołu: wokalistą Biffem Byforda, gitarzystami Grahamem Oliverem i Paulem Quinnem oraz perkusistą Nigelem Glocklerem, muzycy nagrali album w Niemczech, w studio Union, w Monachium z producentem Simonem Hanhartem. Materiał zmiksowany został w Holandii, w studio Hilversum, w Wiseloord. Reedycja zawiera utwory ze strony B singli ‘Back On The Streets’ i ‘Rock’n’roll Gypsy’, a także wersje demo utworów z albumu, nagrane w Anglii, w studio Chapel, w Thorsby.

 

Lista utworów:
1. Rockin’ Again
2. Call Of The Wild
3. Back On The Streets
4. Devil Rides Out
5. Rock N’Roll Gipsy
6. Broken Heroes
7. Gonna Shout
8. Everybody Up
9. Raise Some Hell
10. Give It Everything You’ve Got

 

Utwory bonusowe w wersji CD:

11. Live Fast, Die Young (B-side of ‘Back On The Streets’)

12. Krakatoa (B-side of ‘Rock N’Roll Gipsy’)
13. Broken Heroes (Chapel Studio demo)
14. Devil Rides Out (Chapel Studio demo)
15. Rock N’Roll Gipsy (Chapel Studio demo)
16. Rockin’ Again (Chapel Studio demo)
17. Gonna Shout (Chapel Studio demo)

 

https://saxonband.lnk.to/IINE

 

 

saxon

 

ROCK THE NATIONS

13 października 1986 roku, Saxon wydał ósmy album, zatytułowany ‘Rock The Nations’. Muzycy nagrali go w Holandii, w Wisseloord Studios, w Hilversum z Garym Lyonsem w roli producenta. Partie basu zostały nagrane przez Biffa Byforda. Jednak na płycie, jako basista jest wymieniony Paul Johnson, który doszedł do zespołu tuż przed nagraniem płyty. Gościnnie na albumie pojawił się Elton John, który zagrał na pianinie w utworach ‘Northern Lady’ i ‘Party Til You Puke’. Wydawnictwo zawiera wersje radiowe singli, a także utwory ze stron B singili – nagrane na żywo oraz trzy utwory nagrane przez BBC, pochodzące z występu Saxon na festiwalu w Reading z 1986 roku.

 

Lista utworów:
1. Rock The Nations
2. Battle Cry
3. Waiting For The Night
4. We Came Here To Rock
5. You Ain’t No Angel
6. Running Hot
7. Party Til You Puke
8. Empty Promises
9. Northern Lady

 

Utwory bonusowe w wersji CD:
10. Chase The Fade (B-side of ‘Waiting For The Night’)
11. Waiting For The Night (7” single edit)
12. Northern Lady (7” single edit)
13. Everybody Up (Live in Madrid, B-side of ‘Northern Lady’)
14. Dallas 1pm (Live in Madrid, B-side of ‘Northern Lady’)
15. Power & The Glory (BBC Live At Reading Festival ’86)
16. Rock The Nations (BBC Live At Reading Festival ’86)
17. Waiting For The Night (BBC Live At Reading Festival ’86)

 

https://saxonband.lnk.to/RockTheNations

 

saxon2

 

DESTINY
Dziewiąty studyjny album Saxon, to wydany 20 czerwca 1988 ‘Destiny’. Jego producentem był Stephan Galfas, a materiał nagrany został w Anglii, w Manor studio, w Berkshire. To jedyny album, na którym jest sekcja rytmiczna składająca się z Nigela Durhama (perkusja) i Paula Johnsona (bas), razem z Biffem Byfordem (wokal), Grahamem Oliverem (gitara) oraz Paulem Quinnem (gitara). Biff, który jest fanem twórczości Christophera Crossa, wpadł na pomysł coveru utworu ‘Ride Like The Wind’, który został głównym singlem albumu, w wersji bliższej ‘Wheels Of Steel’. Wydanie zawiera inną wersję utworu ‘I Can’t Wait Anymore’ oraz utwory ze stron B singli, nagrane na żywo oraz w innych wersjach.
Lista utworów:
1. Ride Like The Wind
2. Where The Lightning Strikes
3. I Can’t Wait Anymore
4. Calm Before The Storm
5. S.O.S.
6. Song For Emma
7. For Whom The Bell Tolls
8. We Are Strong
9. Jericho Siren

10. Red Alert

 

Utwory bonusowe w wersji CD:
11. I Can’t Wait Anymore (12 mix)
12. Rock The Nations (Live At Hammersmith, B-side of ‘Ride Like The Wind’)
13. Broken Heroes (Live In Madrid, B-side of ‘I Can’t Wait Anymore’)
14. Gonna Shout (Live In Madrid, B-side of ‘I Can’t Wait Anymore’)
15. Ride Like The Wind (Monitor mix)
16. For Whom The Bells Tolls (Monitor mix)

 

https://saxonband.lnk.to/Destiny

 

 

saxon3

divider

polecamy

BLACK MASS – WARLUST Entropia – Vacuum Moonreich – Fugue Craft – White Noise and Black Metal
divider

imprezy

WELICORUSS / Sacrimonia / Valkenrag / Derwana IV TRAUMATYCZNE MISTERIA, WIOSNA 2019 Путь Солнца / Put’ Solntsa + AMALGAMA + War-Saw + Reign Of Fire GdyniaROCKZ! Jungle Rot i Une Misere na wspólnym koncercie w Polsce koncerty Mastemey Behemoth: Trasa “Ecclesia Diabolica Baltica” Saturday Grind Fever! Entrails Over Europe 2019 GdyniaROCKZ Prog In Park III Foad Fest III Philip H. Anselmo & The Illegals “Pantera Set” w Warszawie Wszystkie zespoły MYSTIC FESTIVAL 2019 znane Moonspell i Rotting Christ w Polsce Deströyer 666 i Dead Congregation w Polsce
divider

patronujemy

ROCK N’SFERA 3 i 4 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Nowy numer Musick gotowy. Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty