Sacrilegious Rite – Summoned From Beyond

(7 lipca 2018, napisał: W.)


Sacrilegious Rite – Summoned From Beyond

Niemiecki SACRILEGIOUS RITE powstał na gruzach Capitis Damnare w 2009. W obu przypadkach głównodowodzącym jest Ex Ipsis-Mors. Porzucając wizję Black Metalu jaką niósł ze sobą Capitis Damnare, w obecnym wcieleniu, horda zmieniła oblicze muzyczne. Przyznaję się, że wcześniejszych nagrań nie słyszałem, ale to co zostało zrobione na tym albumie to pieprzone mistrzostwo. O tym jednak w dalszej części. SACRILEGIOUS RITE, poza opisywanym tutaj ‘Summoned From Beyond’ ma w swojej dyskografii dwa siedmiocalowe splity z Ungod i Bestial Holocaust oraz jeden split z dwiema hordami Dethroned i Goatblood (Niemcy). Całość uzupełnia EPka z 2015 roku.

Muzyka jaką oferuje SACRILEGIOUS RITE to żywe świadectwo / wykładnia jak powinno się grać Czarny Metal Śmierci. Jeżeli ktoś pytałby mnie o przepis na ową czerninę, to jako główne składniki wskazałbym tutaj na brazylijskich pionierów z Sarcófago, wczesne oblicze Bathory, Sodom, Destruction bądź nawet Slayer i zamieszał porządnie chochlą dorzucając klasycznego bestialstwa rodem z Blasphemy. Jeżeli ktoś zapyta tutaj o oryginalność, to cóż, można spokojnie temu delikwentowi wybuchnąć śmiechem w twarz. Prawda jest taka, że tego typu albumy słyszeliśmy już tysiące razy. Albumy wiernie oddające hołd tradycyjnemu graniu; albumy twórców, którzy celowo uciekają od dzisiejszego oblicza Black / Death Metalu. I cholera jasna nie ma w takim podejściu absolutnie nic złego, a już na pewno nie wtórnego. Struktury muzyczne, które zostały zagrane na ‘Summoned From Beyond’ to czysta agresja, old schoolowy brud i najzwyczajniej w świecie kreują świetną, przytłaczającą atmosferę Zła. Jedna cecha wyróżnia ten materiał, a mianowicie brak ślepego naśladownictwa. Podczas gdy oczywistym wydają się tutaj być inspiracje z jakich czerpał zespół aranżując utwory, tak świetnym posunięciem było ubranie muzyki w potężne brzmienie. Pojawiają się smaczki jak na przykład chóry gregoriańskie lub śpiew kobiety kojarzący się z Bliskim Wschodem – robi to wrażenie, a dodatkowo przesuwa hordę z poziomem kompozycji szczebelek wyżej w drabinie umiejętności pisania muzyki. Ciekawie wypadły też gościnne występy wokalne przede wszystkim charakterystycznej Sonii z Bestial Holocaust. Ma charyzmę dziewczyna! Dodatkowo udzieli się Aeshir z Infernal Execrator oraz Hekte Zaren znana z solowych poczynań a ostatnio z wydanego przez Word Terror Committee, Adaestuo.

Szkoda, że płyta ta przeszła bez echa w podziemiu. Dobry warsztat muzyczny i przede wszystkim korzenie muzyczne SACRILEGIOUS RITE to silne punkty tej hordy. Oczywiście w natłoku wydawnictw, jakie zalewają obecnie podziemie, łatwo jest przeoczyć taką czarną perłę. Polecam, bo takich albumów nigdy za wiele w kolekcji.

 

Wyd. Dunkelheit Produktionen, 2017

 

Lista utworów:

 

1.Missa Nigra

2.Sacrilegious Rite

3.Coronatus Rex Mortis (Morbid King of Devastation)

4.Deathstalker

5.Nocturnal Blood Consecration

6.In Abscence of Light

7.Remains of the Deceased

8.I Believe

9.Strigoicia

10.The Lost Sheep

 

Ocena: 8/10

 

https://www.facebook.com/SacrilgiousRite

http://www.dunkelheit-produktionen.de/

divider

polecamy

Moonreich – Fugue Craft – White Noise and Black Metal R.O.D. – #SocietyKill Moloch Letalis – Krwawy Sztorm
divider

imprezy

Night of Terror vol 39. Vile Sounds pt. II Effrontery, Underule, Infestation Black Waves Fest vol. 3 Acid Drinkers God Be Gone Now II (Part 2) God Be Gone Now II (Part 1) Larmo w lesie vol. 2 Brüdny Skürwiel: 5 Years of Thrashing Violence! Roadhog, Hta Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed oraz Bloodbath! Nuclear Holocaust, Hate Them All, Anus Magulo, Sacrofuck Stoner Doom Festival vol.7 Trauma, Riese i Pandemic Outbreake CIEŃ, DEEP DESOLATION, HATE THEM ALL i UR !!! XV-lecie Mordhell i Moloch Letalis Manipulation x Perpetual x Slave to Hatred – Release Party BOTF Infernal War, Offence, Ethelyn, Kira Jubileuszowe koncerty Blindead FOAD FEST II Sólstafir wraca do Polski na dwa koncerty Arkona w Polsce Amorphis i Soilwork w Krakowie Enslaved i High On Fire w Polsce Watain w Warszawie TURBO, Hellias, Wliczy Pająk, Alastor, Qvo Vadis Dwa koncerty Hammerfall w Polsce VILE SOUNDS Druga edycja Merry Christless w trzech polskich miastach Annihilator w Polsce!
divider

patronujemy

CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

MORBID CHAPEL RECORDS Nowy numer Musick gotowy. Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty