Luca Turilli – Prophet of the Last Eclipse

(29 listopada 2004, napisał: Prezes)


Luca Turilli – Prophet of the Last Eclipse

"Prophet of the Last Eclipse" to kolejna po "King Of The Nordic Twilight" solowa płyta Luca Turilliego – gitarzysty włoskiej legendy power metalu – Rhapsody.
Zaraz po zapuszczeniu płyty słyszymy tajemnicze, elektroniczne (!!!) dźwięki, lecz chwilę później włącza się chór i z głośników dobiega tradycyjne, power-metalowe intro. Intro to płynnie przechodzi w pierwszy utwór o nazwie: "War Of The Universe".Jest to dokładnie to, z czego wszyscy znają Luca Turilliego. Niezwykle dynamiczne, wzniosłe, pompatyczne wręcz brzmienie. Tylko coś tu nie pasuje… No tak, jest tu DUŻO więcej elektroniki, niż w jego Rodzimym Rhapsody, czy nawet w jego poprzedniej solowej płycie. Gitary są tutaj jakby tłem dla klawiszy. Do końca nie jestem przekonany czy to dobrze, czy źle. Niby śpiew Olafa Hayera i gitary Turilliego wprowadzają nas w klimat czysto power-metalowy, ale zaraz zostaje on zakłócony przez jakieś elektroniczne sample. Może zakłócony to złe słowo, bo całość, o dziwo, brzmi ciekawie. Takich elementów łączenia elektroniki z tradycyjnym power metalem jest na tej płycie bardzo dużo. Są jednak kawałki, które spokojnie mogłyby się znaleźć na którejś z płyt Rhapsody.
Nie muszę tu chyba pisać, że solówki Luca Turilliego są niesamowite i fantastycznie zagrane, choć jak na mój gust to jest ich trochę za mało. Na klawiszach również radzi sobie całkiem nieźle (sam wykonuje na płycie partie klawiszowe).
Moim ulubionym kawałkiem z tej płyty jest przedostatni "New Century´s Tarantella", który fantasycznie rozpoczęty jest dźwiękami fletu. W tym to również utworze (jako jedynym chyba) nie było zbytnio słychać przywoływanych już przeze mnie elektronicznych sampli.
Na koniec mogę tylko napisać, że takie posługiwanie się elektroniką dla stworzenia power metalowej płyty było na pewno posunięciem odważnym i ciekawym. Jeżeli jednak nie jesteś zbytnim fanem power, hollywood metalu, to ta płytka również Cię do niego nie przekona. Prezes mówi jednak: warto posłuchać, ciekawa rzecz!
Lista utworóó
1. Aenigma
2. War Of The Universe
3. Rider Of The Astral Fire
4. Zaephyr Skies´ Theme
5. The Age Of Mystic Ice
6. Prince Of The Starlight
7. Timeless Oceans
8. Demonheart
9. New Century´s Tarantella
10. Prophet Of The Last Eclipse
Ocena: -7/10

divider

polecamy

Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte Jad – Ból Yfel 1710 / Martwa Aura – Kali Yuga Boys
divider

imprezy

Urgehal w POLSCE Christ’s Death vol.3 – Warfist, Crippling Madness, Okrutnik, Atonement, Rat King wiosenne koncerty Death Denied Psychodelic Misanthropy fest #18 – XX-lecie Moloch Letalis GdyniaROCKZ! 2023 Tribute To Seattle koncert Praise the Sun tour • The Proffer of Light TRAUMA: „35th Anniversary Tour 2023″ Deströyer 666 zagra trzy koncerty w Polsce Soilwork i Kataklysm w Polsce Cannibal Corpse znów w Polsce
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty