Debiutancki album zespołu Fiasko na cd już w piątek

(25 października 2017, napisał: Prezes)


Debiutancki album zespołu Fiasko na cd już w piątek

FIASKO to eksperyment muzyczny powstały na zgliszczach metalowej formacji So I Scream, która po wydaniu dwóch płyt i zagraniu kilkudziesięciu koncertów, skonała na deskach stołecznej Progresji pod koniec 2010 roku.

Po kilku latach muzycznego niebytu, niedobitki z SIS, uzbrojone w nową sekcję rytmiczną, nieco inne podejście do dźwięków oraz teksty po polsku, wracają dojrzalsi i bogatsi w życiowe doświadczenia (czytaj: starzy, cyniczni i zblazowani).

Efektem tego powrotu jest album pt. „Głupcy umierają” na który składa się 12 kompozycji oscylujących lirycznie w alkoholowo-depresyjnych klimatach klęski, upadku i porażki, przetykanych gdzieniegdzie gorzkim komentarzem społecznym. Muzycznie zaś, jest to fuzja rocka/metalu i szeroko rozumianej muzyki elektronicznej.

Płyta „Głupcy umierają” została zmiksowana przez Grzegorza Mukanowskiego (m.in Anti-Tank Nun, Fonetyka) i zmasterowana przez Jacka Miłaszewskiego (m.in. Acid Drinkers, Flapjack, Hunter). Za obraz na okładce odpowiedzielany jest Piotr Arnold Peterius a za zdjęcia i oprawę graficzną – Aleksandra ”Krucza” Burska. Gościnnie, w utworze „Emocjonalnie chromi”, na wokalu udziela się Maria Rentgen (Modernmoon, The Real Gone Tones).
W połowie października, album ‘Głupcy umierają’ został udostępniony przedpremierowo do odsłuchu na Bandcampie, wraz z możliwością pre-orderu.

Zespół przygotowuje premierę fizycznej wersji albumu, która przewidziana jest na 27.10.2017. Tego samego dnia, na koncercie w warszawskim Voodoo Club, FIASKO zagra całą płytę na żywo i zaprezentuje teledysk do utworu „Czarna owca/Biały kruk”.

divider

polecamy

Entropia – Vacuum Moonreich – Fugue Craft – White Noise and Black Metal R.O.D. – #SocietyKill
divider

imprezy

HUNTER Hanged Men Fest #2 Silesian Void #1 Jarun, ROSK, Tankograd Vile Sounds pt. II Black Waves Fest vol. 3 Acid Drinkers, Horrorscope, Blacksnake God Be Gone Now II (Part 2) God Be Gone Now II (Part 1) Brüdny Skürwiel: 5 Years of Thrashing Violence! Roadhog, Hta Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed oraz Bloodbath! Nuclear Holocaust, Hate Them All, Anus Magulo, Sacrofuck XV-lecie Mordhell i Moloch Letalis Manipulation x Perpetual x Slave to Hatred – Release Party BOTF Jubileuszowe koncerty Blindead FOAD FEST II Sólstafir wraca do Polski na dwa koncerty Amorphis i Soilwork w Krakowie Watain w Warszawie TURBO, Hellias, Wliczy Pająk, Alastor, Qvo Vadis Dwa koncerty Hammerfall w Polsce Druga edycja Merry Christless w trzech polskich miastach Annihilator w Polsce!
divider

patronujemy

ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

MORBID CHAPEL RECORDS Nowy numer Musick gotowy. Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty