Debiutancki album zespołu Fiasko na cd już w piątek

(25 października 2017, napisał: Prezes)


Debiutancki album zespołu Fiasko na cd już w piątek

FIASKO to eksperyment muzyczny powstały na zgliszczach metalowej formacji So I Scream, która po wydaniu dwóch płyt i zagraniu kilkudziesięciu koncertów, skonała na deskach stołecznej Progresji pod koniec 2010 roku.

Po kilku latach muzycznego niebytu, niedobitki z SIS, uzbrojone w nową sekcję rytmiczną, nieco inne podejście do dźwięków oraz teksty po polsku, wracają dojrzalsi i bogatsi w życiowe doświadczenia (czytaj: starzy, cyniczni i zblazowani).

Efektem tego powrotu jest album pt. „Głupcy umierają” na który składa się 12 kompozycji oscylujących lirycznie w alkoholowo-depresyjnych klimatach klęski, upadku i porażki, przetykanych gdzieniegdzie gorzkim komentarzem społecznym. Muzycznie zaś, jest to fuzja rocka/metalu i szeroko rozumianej muzyki elektronicznej.

Płyta „Głupcy umierają” została zmiksowana przez Grzegorza Mukanowskiego (m.in Anti-Tank Nun, Fonetyka) i zmasterowana przez Jacka Miłaszewskiego (m.in. Acid Drinkers, Flapjack, Hunter). Za obraz na okładce odpowiedzielany jest Piotr Arnold Peterius a za zdjęcia i oprawę graficzną – Aleksandra ”Krucza” Burska. Gościnnie, w utworze „Emocjonalnie chromi”, na wokalu udziela się Maria Rentgen (Modernmoon, The Real Gone Tones).
W połowie października, album ‘Głupcy umierają’ został udostępniony przedpremierowo do odsłuchu na Bandcampie, wraz z możliwością pre-orderu.

Zespół przygotowuje premierę fizycznej wersji albumu, która przewidziana jest na 27.10.2017. Tego samego dnia, na koncercie w warszawskim Voodoo Club, FIASKO zagra całą płytę na żywo i zaprezentuje teledysk do utworu „Czarna owca/Biały kruk”.

divider

polecamy

Persecutory – Towards The Ultimate Extinction Immolation – Atonement Void Meditation Cult – Utter the Tongue of the Dead Ulcerate – Shrines Of Paralysis
divider

imprezy

BLOODY CHRISTMAS GIG WARFIST / TEMPLE DESECRATION / RITES OF DAATH / INCINERATOR Malchus, Debora, Shartten w Krakowie Grindcore Party, Pilon Grindcore Party, Rozbrat Stellar Darkness Over Poland CRADLE OF FILTH w Polsce Knock Out On Tour MAD FEST vol1. Mad Lion Festival vol 3 Sepultura w doborowym towarzystwie na dwóch koncertach w Polsce WHALESONG, Moanaa, SHINE, destructio continua Neolith, Azels Mountain, Spatial, Hate Them All Jesienne gigi Raging Death FOAD FEST Master’s Hammer, Witchmaster oraz Mentor zamykają koncertowy line-up Merry Christless w Warszawie Testament na dwóch koncertach w Polsce w towarzystwie Annihilator i Death Angel!
divider

patronujemy

Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

Nowy numer Musick gotowy. Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Let It Bleed Godz Ov War PANDEMONIUM – KONKURS SilentiumTenere Pub Korba – Katowice RADIO PANTEON
divider

koncerty

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930