Abigail – Driven By Madness

(28 listopada 2004, napisał: )


Abigail – Driven By Madness

Na początek może trochę wiadomości wstępnych z zagadnienia zwanym Abigail. A mianowicie jest to zespół z Ostrowa Wielkopolskiego, w którego skład wchodzi czterech przystojnych facetów i… uwaga, uwaga – urocza pani wokalistka. Muzykę Abigail najprościej określić można jako heavy metal jednak mamy tu również trochę zapożyczeń z innych nurtów.
„Driven By Madness” to pierwsze i jak na razie ostatnie wydawnictwo tej kapeli. Przyznać trzeba że jak na nieoficjalny debiut jest bardzo dobrze. Umiejętności techniczne (szczególnie gitarzystów) wydają się być na całkiem wysokim poziomie. Kwestia wokalu to już osobna historia. Kinga Żak dysponuje całkiem sporym wachlarzem w kwestii doboru barwy głosu. Nie mamy tu bynajmniej do czynienia ugrzecznionym kobiecym piskiem. Wokalistka Abigail to naprawdę drapieżna kobitka! Brzmienie demka imponujące nie jest, ale również nie odstrasza. Taki standardowy „pół-podziemny” sound. Warto też zauważyć, że rejestracja materiału odbyła się w Danger Studio (nie wiem na ile jest to profesjonalne miejsce, ale to już jakaś wskazówka, że nagrania nie dokonano w łazience któregoś z członków kapeli).
„DBM” zawiera sześć heavy metalowych songów plus „The Thought We’ve Never Said” pełniący role intra, które z powodzeniem mogłoby być wstępem do jakiegoś horroru czy nawet płytki Carpathian Forest. Jest tajemnicze, mroczne i niepokojące. Później nie jest już aż tak bardzo strasznie. Muzyka Abigail oryginalna na pewno nie jest. Z łatwością można wskazać inspiracje muzyków w postaci kapel z pod znaku hard & heavy. Ale czy naprawdę o oryginalność tu chodzi? Wydaje mi się ze nie.
Jeżeli miałbym wyróżnić jakieś utwory bez dłuższego wahania wskazałbym na „Madhouse”, prawie dziesięcio minutowy „Driven by Madness” i mój ulubiony „The Aztecs”. Są to moim zdaniem najbardziej przemyślane i przebojowe metalowe hiciory! Jeżeli zespół rozwijać się będzie w tym kierunku to może wyrośnie kiedyś na polski heavy metalowy band z pierwszego zdarzenia. Wszak nie dużo młodych kapel w naszym kraju na poziomie wykonuje ten rodzaj muzyki. A już na pewno nie z kobiecymi wokalizami. Gdański Asbeel doczekał się wreszcie konkurencji, i to nie byle jakiej.
W tym miejscu chciałbym przeprosić zespół za tak długą zwłokę wywołaną moimi małymi problemami z dostępem do sieci. Myślę jednak, że ta konstruktywna opinia ich muzyki chociaż w małym procencie im to wynagrodzi. A Was Drodzy Czytelnicy zapraszam do zapoznania się z repertuarem Abigail. Materiał można zamówić na ich stronie internetowej http://abigail.metal.pl. Zapewniam Was, że „Driven…” jest wart tych głupich 15zł!

Vladimir666
Lista utworóó
1.The Thought we’ve Never Said
2.The Alchemist
3.Madhouse
4.Chains of Pain
5.Hell Hunter
6.The Aztecs
7.Driven by Madness
Ocena: 7/10

divider

polecamy

Martwa Aura / Odour of Death – Credo in Mortem BLACK MASS – WARLUST Entropia – Vacuum Moonreich – Fugue
divider

imprezy

Killsound metal fest. Black Waves Fest vol.4 DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach! koncerty Frightful SeaFall, Bloodisle, Faith Lost Jungle Rot i Une Misere na wspólnym koncercie w Polsce koncerty Mastemey Behemoth: Trasa “Ecclesia Diabolica Baltica” Prog In Park III Foad Fest III Philip H. Anselmo & The Illegals “Pantera Set” w Warszawie Wszystkie zespoły MYSTIC FESTIVAL 2019 znane Moonspell i Rotting Christ w Polsce Deströyer 666 i Dead Congregation w Polsce
divider

patronujemy

ROCK N’SFERA 3 i 4 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Nowy numer Musick gotowy. Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty