Banewreaker – Banewreaker

(16 kwietnia 2014, napisał: Wojciech)


Banewreaker – Banewreaker

Mamy tutaj ciekawostkę, materiał tej grupy został wydany przez Glossolalia Records, na CDr w tekturowym pudełku. Inną formą zdobycia tego materiału jest „wersja cyfrowa” za 5$ poprzez bandcamp wydawcy lub „wersja cyfrowa” za 10$ poprzez bandcamp zespołu. To tylko gwoli ciekawostki.

Bierzmy się za muzykę. Materiał ten jest jak dotychczas jedynym w dorobku tej angielskiej grupy. Jest to muzyka nieco ciężka do sklasyfikowania. Mamy tutaj doczynienia z mieszanką metalu i crusta. Wokal ciężki ciągnący, gdzieś pomiędzy screamem i growlem, ocierający się zarówno o manierę HC jak i wokal Maniac’a ex-Mayhem. Muzyka? Czasem jest to nieco uciekający w stronę technicznego death, czasem black, czasem thrash. I w tym największy problem. Ortodoksyjnie metalowcy mogą się krzywić, albo mogą stwierdzić że tam mieszanka jest nader wybuchowa. Mi osobiście sie podoba, Benewreaker potrafi w jednym kawałku połączyć blast death/blackowy, zagrywkę trasową, szwedzki death metal, skrzek rodem z Norwegii i wrzask z kapeli HC. Mieszanka ta jest odziwo jak najbardziej strawna. 

 

Wyd. Glossolalia Records, 2013

 

Lista utworów:

 

1. Masterful Wroth
2. Treasonous
3. Foment
4. The Calm
5. Shallow Roots
6. Gaoler’s Whip
7. Bilenursed
8. Banewreaker

 

Ocena: 7/10

 

https://www.facebook.com/Banewreaker

divider

polecamy

Exul – Path To The Unknown Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte
divider

imprezy

Black Waves Fest vol. 9 Septicflesh i wyjątkowi goście na jedynym polskim koncercie! Legendy niemieckiego thrashu z Assassin zagrają dwukrotnie w Polsce! Cannibal Corpse i zabójczy goście wpadają na jeden koncert do Polski! Exodus, pionierzy thrash metalu, powracają do Polski! 25/05/2024 KREW OGIEŃ ŚMIERĆ: Stillborn, Ragehammer, Hellfuck, Chaingun Trve Metal Camp vol. 4 Aftermath Tour – Banisher, Truism THE ACT OF FRUSTRATION TOUR Injure Grind Attack Stillborn, HellFuck, Ragehammer w maju Left To Die i Incantation na jedynym koncercie w Polsce! MASTER gwiazdą finałów polskiego Bloodstock! Wolves In The Throne Room, Gaerea oraz Mortiferum zagrają w Polsce Unholy Blood Fest vol. 3 Sepultura po raz ostatni w Polsce!
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty