V/A – Thrashing Damnation Thru Compilation vol. 2

(4 listopada 2013, napisał: Prezes)


Wydawałoby się, że cała ta nowa fala thrash metalu powinna już nieco wyhamować, ale takie składanki jak ta pokazują, że to jednak jeszcze nie ten czas. To już druga odsłona Thrashing Damnation Thru Compilation i tym razem znowu głównie atakuje nas młodzież, choć znalazło się i miejsce dla nieco bardziej zasłużonych nazw… Przechodzimy do konkretów bo słuchania jest duuużo.

 

Driller –  naprawdę dobre rozpoczęcie. Szybkie, ostre riffowanie w niemieckim stylu, potem trochę zwolnienia, znowu powrót do szybkich temp i miodna solóweczka. Może nie ma zbyt wiele kombinowania, ale nie jest to też nieprzemyślana rąbanka. Podoba mi się wokal – taki trochę inny, nie klasycznie thrashowy.

The No-Mads – tutaj zbyt wiele pisać nie trzeba. Wszyscy którzy interesują się thrashem w krajowym wydaniu powinni znać ten zespół. Kawałki te pochodzą z ich najnowszej płyty „Lost Control”, której jeszcze nie miałem przyjemności słuchać, ale sądząc po tych dwóch strzałach petarda będzie z tego niezła!

Striking Beast – no i znowu młodzież w natarciu. Szybki, zajebiście chwytliwy thrash, który nawet produkcją przypomina mi pewien band ze Stanów. Oryginalności w tym za grosz, ale za to pasji i chęci do grania sporo, więc nie będę marudził. Zapowiada się nieźle…

Komutator – nazwa na pewno oryginalna, muza już niekoniecznie, choć na pewno trochę bardziej kombinują niż ich poprzednicy. Jest trochę wolniej i bardziej mięsiście,niż w przypadku wcześniejszych zespołów. Drugi numer nieco bardziej klasyczny od pierwszego, choć w środku zaskakuje skandowana po polsku zwrotka.

Rusted Brain – chłopaki ze Stolycy łoją pięknie, ale też mało oryginalnie. Dwie pierwsze płyty Metallicy wsadzone do miksera, przemielone i odgrzane.

R.O.D – taki thrash to ja łykam od razu! Agresywny, szybki, ale też mocno chwytliwy. Jak to mówią Amerykańcy straightforward. Mocna rzecz!

Tester Gier – kolejna kapela z ciekawą nazwą hehe. Tym razem trochę wylajtowujemy i dostajemy taki dość melodyjny crossoverek z nieco punkowym podejściem, szczególnie jeśli chodzi o teksty.

Repulsor – ostatnio pisałem o nich szerzej przy okazji dema „Trapped In A Nightmare”. Świetne gitary, dobre solóweczki, odpowiednia motoryka, tylko wokal mógłby być bardziej agresywny. Oczywiście plus za horrorowy klimat;)

Raging Death – ci goście też sadzą niezłymi klasycznie thrashowymi riffami, choć akurat brzmienie tych dwóch wałków rewelacyjne nie jest. Wokalnie też jakiegoś szału nie ma… O wiele lepsze wrażenie zrobili na mnie na żywca, niż przy okazji tej składanki. Ostatnio jednak mają jakieś zawirowania w składzie, więc ciekawe co z tego będzie…

Menthrass – tym razem brzmieniowo jest znacznie lepiej. Gitarki tną jak należy, ostre, łapiące za gardło riffy lecą jeden po drugim, a solóweczki też wypadają ponadprzeciętnie. Całość psuje trochę wokal, który mnie po prostu nie przekonuje. Czasami przydałoby się ostro ryknąć, a nie próbować robić jakieś melodyjne wokale…

Rotengeist – na koniec kapela nie już taka młoda i wyróżniająca się na tle innych. Chłopaki z Przemyśla podejście do thrashu mają nieco inne, niż ich młodsi koledzy. Nie ma tu tylu rażąco klasycznych zagrywek, jest za to sporo fajnego, technicznego kombinowania, dużo mięsistego riffowania i kilka naprawdę dobrych solówek. Brzmienie też jest nieco inne, bardziej tłuste, gęste. Moim zdaniem dobra odmiana na koniec składaka.

 

No i to tyle… Nie pozostaje nic innego jak tylko powiedzieć: „do następnego(?)!”

 

Wyd. Defense Merch, 2013

 

Lista utworów:

 

1. Driller – Drill & Blast
2. Driller – Pleasure to Kill
3. The No-Mads – Final Destination
4. The No-Mads – Possessed by Bier
5. Striking Beast – Nuclear Genocide
6. Striking Beast – Children of War
7. Komutator – Born to Sin
8. Komutator – Malapane Valley Thrashers
9. Rusted Brain – Executor
10. Rusted Brain – Juggler
11. Rusted Brain – Caught in the Fire
12. R.O.D. – Chopped by Razor
13. R.O.D. – Death for All
14. R.O.D. – Priest
15. Tester Gier – Piwo w Żyłach
16. Tester Gier – Tester Gier
17. Repulsor – Killing Instinct
18. Repulsor – Toxic Tommorow
19. Raging Death – Raging Death
20. Raging Death – Killing Feast
21. Menthrass – Paindrops
22. Menthrass – Have Fun!
23. Rotengeist – End Point Blank
24. Rotengeist – Rise of the Machines

 

Ocena: thrash!/10

 

https://www.facebook.com/thrashingdamnation

divider

polecamy

Martwa Aura / Odour of Death – Credo in Mortem BLACK MASS – WARLUST Entropia – Vacuum Moonreich – Fugue
divider

imprezy

Killsound metal fest. Black Waves Fest vol.4 DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach! koncerty Frightful SeaFall, Bloodisle, Faith Lost Jungle Rot i Une Misere na wspólnym koncercie w Polsce koncerty Mastemey Behemoth: Trasa “Ecclesia Diabolica Baltica” Prog In Park III Foad Fest III Philip H. Anselmo & The Illegals “Pantera Set” w Warszawie Wszystkie zespoły MYSTIC FESTIVAL 2019 znane Moonspell i Rotting Christ w Polsce Deströyer 666 i Dead Congregation w Polsce
divider

patronujemy

ROCK N’SFERA 3 i 4 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Nowy numer Musick gotowy. Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty