Votum
(28 listopada 2004, napisał: Prezes)

BIOGRAFIA
"AL & ADAM"
Około 3 i pół roku temu, paru kumpli zebrało się w starej hali po orkiestrze wojskowej na Bielanach i stwierdzili, ze będą grac. Grali tak sobie nie nazbyt długo gdyż mieli odmienne gusta muzyczne. Jednakże po rozłamie dwóch gitarzystów (AL i Adam) nie zaprzestało wspólnego grania. Ustawiali się co tydzień w soboty u któregoś z nich i piłowali razem rozmaite kawałki. Ten proces trwał 3 lata aż w czerwcu 2003 roku poznali pewnego gitarzystę i wokalistę. Wtedy także zaczęli spotykać się w salach prob.
"PIOTREK"
Niebawem doszedł także perkusista. 3 gitary i ponowne rozbieżności gustów nie pozwoliły aby ten skład zachował się w takim stanie tak wiec dwóch gitarzystów ponownie odłączyło się od zespołu, przyjmując do siebie przy okazji perkusistę, o imieniu Piotrek. W tym składzie grali przez pewien czas, mieli co grać gdyż przez wakacje pod wpływem owocnej współpracy owych gitarzystów powstała spora cześć dzisiejszego materiału zespołu.
"KUBA"
Stwierdzili ze należałoby rozpocząć poszukiwania jakiegoś bass-mana. Trochę czasu to zajęło, w końcu przez pewne znajomości do zespołu , wówczas jeszcze bez nazwy dołączył Kuba. W tym okresie twórczym zgrali w błyskawicznym tempie wszystkie kawałki, wymyślając także kilka nowych. Perkusista i basista bardzo szybko złapali wspólny język, wiec wszystko przebiegło naprawdę sprawnie. Zespół pośród propozycji takich jak "Black Tower", ostatecznie zdecydował się pozostać przy krótkiej, dźwięcznej nazwie "VoTuM".
"SEBASTIAN"
Po pewnym czasie, jak można się domyślić, uznali ze przydałoby się gdyby do tych kawałków można było dodać jakiś wokal. Jednogłośnie stwierdzili ze wokal żeński odpada, jednym z powodów był także fakt zalewu propozycji od kinder-metali oraz pseudo-gotyckich panienek przekonanych o swych niebywałych zdolnościach wokalnych. No tak… tyle że znaleźć dobry męski głos w tych czasach graniczy niemal z cudem. Rozpoczęły się żmudne i męczące poszukiwania, wielokrotne akcje oplakatowywania stolicy czarnymi plakatami z ogłoszeniem, rozdawanie ogłoszeń do rak… nie przynosiło to większego rezultatu. Pseudo-wokalisci "po znajomości" z każdym kolejnym pojawieniem się, doprowadzali ich do coraz to większej białej gorączki. Aż w końcu pojawił się ktoś odpowiedni. Odpowiedział na ogłoszenie, trochę pogadali, przyszedł, zaśpiewał i tak oto Sebastian stal się członkiem rodziny "VoTuM".
W tym pięcioosobowym składzie planują teraz pokazać ludziom kawałek dobrego, klasycznego heavy-metalu.
SKŁAD
Alek Salamonik (Al) – gitara
Piotrek Umiñski (Mumin) – perkusja
Sebastian J. (Seba) – wokal
Jakub Krassowski (Krassus) – bas
Adam Kaczmarek – gitara
KONTAKT
Archer@tenbit.pl
OFICJALNA STRONA
votum.metal.pl
