Aggressor

(8 kwietnia 2005, napisał: Ancient)


Aggressor

Kapela powstała w końcówce lat 80 pędząc od początku z ostrym nurtem ostrej muzy. Sami muzycy nazwali to Trash Egg i chyba do tej pory nie można rozszyfrować tego co znaczy Egg. Początkowy skład to: „Piecia” Piotr Paichert-voc, Paweł Wirkus (obecnie jeden z czołowych przedstawicieli niemieckiego nurtu muzyki klubowej) dr, „Menel” Stasiu Jocz – lg, „Wujek” Beni Gałązka – bg. Po serii koncertów na Słupskiej scenie i nie tylko bębniarza zastąpił „Willi” (grający obecnie z Ms Idolem) a na bas wskoczył „Maniek”. Dokoptował także do kapeli drugi gitarzysta „Broda”Robert Kowalczyk.

Kapela nagrała pierwsze demo „Aggressor” koncertując po kraju oraz uczestnicząc w największych festiwalach metalowych (Drrrama, Sthrashydło).

Po następnej zmianie składu („Piecię” zastąpił „Nasty” Robert Kaczmarek który grał również na basie, a „Willego” – „Kubek” Heniek Kubała) zespół nagrał kolejną demówkę „Notoric Drinkers”. Wtedy też zaczął koncertować z czołówką polskiego metalowego undergrandu (Vader, Wolf Spaider) I nie tylko undergrandu (Turbo). Kolejne demo to „Still Delirium” , które to jak na razie było ostatnich w ich dorobku, ponieważ niestety poddali się rozkoszy alkoholizowania się i zawiesili działalność.

W połowie 2004 roku kapelka po sformowaniu nowych szyków – do „Menela” i „Nastego” doszli „Zwierzak” Piotrek Owerko –gary i „Szoszon” Oskar Tyndorf gitara- rozpoczęli robienie nowego materiału. W grudniu tegoż roku zagrali pierwszy koncert wraz z Kołobrzeską kapelą Scrat, a w styczniu 2005 z bydgoszczanami Mortis Dei i Puki Mahlu.

Najbliższe plany to oczywiście koncerty oraz nagrania ale na te ostatnie jeszcze trochę poczekamy.

Obecnie muza to miażdżący szybki Death ale najlepiej posłuchać tego na koncertach…

www.aggressor.go.pl/

divider

polecamy

Pincer Consortium – Geminus Schism Ironbound – Serpent’s Kiss Königreichssaal – Psalmen’o’delirium Meat Spreader – Mental Disease Transmitted by Radioactive Fear
divider

imprezy

Grima w Krakowie – Nightside Tour 2025 Sólstafir ponownie w Polsce – koncert w Hype Parku Imperial Age w Krakowie – symfoniczny metal w Klubie Gwarek Esprit D’Air – koncert w Klubie Studio Machine Head i Fear Factory w Katowicach Katatonia w Warszawie – koncert w Progresji Kierunek: Północ – Taake i goście na trzech koncertach w Polsce Death Confession 1349 i ich goście w Krakowie Unholy Blood Fest IV – Toruń Wizjonerzy z Blood Incantation wystąpią w Warszawie i Krakowie! The Unholy Trinity Tour 2025
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Deformeathing Prod. Sklep Stronghold VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty