Lost Soul – Chaostream
(18 marca 2005, napisał: Prezes)

Nareszcie jest! Trzecia płyta wrocławskich death metalowców wreszcie ujrzała światło dzienne. Czekali na nią chyba wszyscy w tym kraju, którym pojęcie death metal nie jest obce. No i trzeba szczerze przyznać, że czekać było warto. Płyta po prostu zabija! Swoją intensywnością miażdży czaszki, kruszy kości i mieli bebechy słuchacza.
Podobnie jak na poprzednich albumach Lost Soul serwuje nam muzykę bezkompromisową, ultra brutalną i bardzo techniczną. Energia i pasja, z jaką gitarzyści wydobywają dźwięki ze swoich 7-strunowych gitar są wręcz oszałamiające. Potężne riffy i dobre, przemyślane solówki od początku do końca wypełniają ten krążek. Adam z niebywałą precyzją i przyprawiającą o zawrót głowy szybkością katuje swój zestaw perkusyjny. Blast ściele się gęsto, ale płyta ta nie opiera się jedynie na oszałamiającej szybkości. Częste zmiany tempa to tutaj chleb powszedni. Nie mogło oczywiście zabraknąć przytłaczających swym ciężarem walców, które skutecznie potrafią przejechać się po ludzkim mózgu. Ponad tym wszystkim góruje potężny growl Jacka Greckiego, którego maniera wokalna może trochę przypominać Davida Vincenta. Nie są to jednak jedyne podobieństwa do muzyki bogów z Florydy. Motywy przywodzące na myśl skojarzenia z Morbid Angel przewijają się przez całą płytę. W żadnym wypadku nie można tu jednak mówić o jakimkolwiek kopiowaniu, a jedynie o dosyć wyraźnej fascynacji muzyką Amerykanów.
Wspominając o produkcji trzeba by również przyznać zespołowi dużego plusa. Stawiając na brutalność i masywność nie zapomnieli jednak o przejrzystym i klarownym brzmieniu. Niewątpliwie jest to również zasługa braci Wiesławskich i trochę wyeksploatowanego już, ale cały czas robiącego świetną robotę studia Hertz.
Słyszałem niedawno opinie, jakoby Lost Soul deptał po piętach najlepszym polskim zespołom metalowym. A ja mówię, że oni już od jakiegoś czasu nikomu po piętach nie deptają. Według mnie to oni sami już zaliczają się do tych ‚najlepszych’, a płyta "Chaostream" jest tego najlepszym dowodem!
Lista utworóó
1. Word of Sin
2. Godstate
3. Death Crowns All
4. Shameful Race
5. The Hidden Law
6. Mortal Cage
7. Christian Meat
8. Angel’s Cry
9. The Birth of BABALON
Ocena: 9/10
