Blacktrail

(26 kwietnia 2019, napisał: Prezes)


Blacktrail

BIO i SKŁAD:

 

Blacktrail (z ang. czarny szlak) – polska grupa muzyczna wykonująca heavy metal. Zespół powstał 9 sierpnia 2017 roku w Siedlcach z inicjatywy gitarzystów Arkadiusza Płatka i Piotra „Romana” Romaszuka.

 

W 2018 roku zespół rozpoczął pracę nad pierwszym albumem w wersji demonstracyjnej, na której do tej pory znalazły się trzy utwory: ”Heaven’s Price”,”Paranoia’’ oraz „Feels Like a Drug”.

 

Na początku swojej działalności, w październiku 2017 roku członkowie zespołu wybrali Jakuba Tymińskiego na pozycję nowego lidera ze względu na jego sceniczne doświadczenie. Niedługo później (16 grudnia 2017r.) odbył się pierwszy koncert zespołu w siedleckim pubie rockowym ”Pięć Sztuk”. Blacktrail zakończyło współpracę z Piotrem Romaszukiem dnia 13.04.2018r. Na przelomieprzełomie maja i czerwca przyjęci zostali Kornel „Kornik” Jurzyk oraz Mateusz „Mitoks” Chomka. Grupa zagrała po raz pierwszy w nowym składzie we wspomnianych wcześniej Pięciu Sztukach 17 lipca 2018r. Po serii owocnych koncertów u boku takich kapel, jak Hok-Key i Merkfolk, Grzegorz Miros opuścił zespół 5 listopada 2018 roku, ustępując tym samym miejsca Grzegorzowi Hermanowiczowi. Tradycji stało się zadość – pierwszy koncert z nowym basistą odbył się po raz kolejny w tym samym barze.

 

Rok 2019 zespół zaczął bardzo prężnie koncertem na WOŚP w Łosickim domu kultury, mini festiwalu charytatywnym Helmoth w Siedlcach, Gigami w Warszawskich 2kołach oraz Lublińskim Ramzesie, zarejestrowaniu utworu „Paranoia” na ogólnopolskiej składance Rock&Sfera vol. 3 wydawanym przez AiMix studio. Zespół też pierwszy raz będzie przedstawiał swój pogląd na świat i obecne poczynania oraz plany na przyszłość w Chełmskim radiu Bon Ton na audycji Rockosfery – 16.05!

 

Trudno sklasyfikować gatunek, jaki reprezentuje Blacktrail, ponieważ każdy z członków inspiruje się różnymi nurtami muzycznymi podczas tworzenia utworów. Większość z nich waha się na granicy thrash metalu i death metalu, ale znajdziemy tam również partie black metalowe oraz tradycyjny heavy metal. Brzmienie zespołu uzupełnia charakterystyczny, ostry damski wokal Alicji Betlińskiej.

 

LINKI

 

Facebook:
https://facebook.com/OfficialBlacktrail/

 

YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCont7o-E5z_lDJziZLvFfvw

 

Instagram:
https://www.instagram.com/blacktrailofficial/

 

Bandcamp:
https://blacktrail.bandcamp.com

 

SoundCloud:
https://soundcloud.com/user-16553696-36399535

divider

polecamy

Angrrsth – Donikąd OCCULTUM – APOKATASTASIS SZNUR – DOM CZŁOWIEKA Dira Mortis – Ancient Breath of Forgotten Misanthropy
divider

imprezy

Trasa „Szczodre Gody” Arcturus na dwóch koncertach w Polsce Mystic Festival 2022 Opoczno Strikes Again – Dom Zły, Angrrsth, Sarmat, 2020 Besatt • Dimidium Mei • Chanid • Lilla Veneda Black Waves Fest. As I Lay Dying, Dying Fetus i Emmure na wspólnym koncercie w Polsce Black Night By Mara vol V Nervosa i Warbringer na wspólnym koncercie w Polsce Black Waves Fest po raz szósty! Katatonia i Sólstafir wystąpią w Warszawie Samael w Polsce Wolves In The Throne Room dwukrotnie wystąpi w Polsce Archgoat na jesień w Polsce
divider

patronujemy

Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty