V/A – Thrashing Damnation Thru Compilation vol. 1

(6 kwietnia 2012, napisał: Prezes)


V/A – Thrashing Damnation Thru Compilation vol. 1

Polska thrash metalem stoi `€“ to właśnie próbowali nam udowodnić goście z Defense i 8merch przygotowując tą składankę. Udało im się? No jasne! Na płytkę upchali prawie 80 minut klasowego thrash metalu, granego przez młode i obiecujące polskie kapele. Zapraszam więc na wycieczkę po młodym polskim thrash metalu:

Fortress `€“ zaczynamy w Krakowie. Chłopaki częstują nas dwoma zajebiście brzmiącymi kawałkami thrash metalowej jazdy na starą amerykańską modłę. Exodus, Anthrax, te sprawy`€Ś Riffy chłoszczą, solóweczki pięknie tną, sekcja rytmiczna hula, że aż miło`€Ś tylko wokal jakoś średnio mi pasuje`€Ś chociaż już zaczynam się przyzwyczajać hehe.
Intoxicated `€“ następni do golenia to młodzieńcy z Wodzisławia ęląskiego. Niby debiutanci a już łoją jak zawodowcy. Dwa szybkie, energetyczne thrash metalowe strzały wypełnione świetnymi riffami i kilkoma porywającymi solówkami. Do tego jeszcze mocny, pewny siebie wokal`€Ś nic tylko przyklasnąć!
Metaliator `€“ teraz na chwilę zatrzymamy się w stolicy`€Ś Chociaż może `€žzatrzymamy`€ to złe słowo, bo klasyczny thrash metal jedzie dalej i to wcale nie wolno. Znowu szybkie agresywne riffy, zauważalnie brzęczący bass i`€Ś pani na wokalu. Ten element akurat średnio mi się w Metaliatorze podoba, czasami wydaje mi się że pani, która zdziera gardło, Mila, mogłaby trochę lepiej wchodzić w tempo`€Ś no cóż do Sylwii z The No-Mads jeszcze daleko, ale jeśli jeszcze popracuje to kto wie?
Soul Collector `€“ no i wracamy na ęląsk. Cały czas oczywiście jesteśmy w kręgu klasycznego, amerykańsko brzmiącego, thrash metalu. Dynamiczna sekcja, ostre, chwytliwe riffy i dobre solóweczki. Niestety wokal też nie bardzo mi podchodzi, jakoś tak dziwnie skrzeczy, ale taka chyba już jego uroda.
ęwiniopas `€“ wojaży po śląskiej ziemi ciąg dalszy. Zespół, o tej, jakże dźwięcznej nazwie, miesza nam tu thrash metal, hardcore i normalnie crossover pełną gębą. Jest mnóstwo energii, nośne riffy, spontan i mnóstwo jajcarskiego humoru. Początkowy motyw z `€žNuklearna Pizza`€ kojarzy mi się z Kwasożłopami`€Ś może przez tą pizze haha?
Terrordome `€“ kopiącego crossovera ciąg dalszy! Krakowiacy zbytnio się nie rozdrabniają tylko młócą zajebiście energetyczną muzę, która na koncertach po prostu musi roznosić! Tutaj nie ma przebacz `€“ po prostu mosh i tyle!
War-Saw `€“ akurat z tymi warszawiakami wcześniej nie miałem do czynienia, a szkoda, bo ich mocarny thrash rozłożył mnie na łopatki! ęwietne, chwytliwe riffy, stworzone wprost do machania dynią. Do tego masywne brzmienie, mocny wokal i bardzo taktownie powplatane sample, czy jakieś tam inne wstawki (spokojnie `€“ nie klawiszowe haha)
Psychopath `€“ pozostając w Warszawie zaglądamy do Psychopath. Także tutaj zaskoczenia nie ma. Goście tłuką brawurowy thrash metal, oparty na szybkich, nośnych riffach i dynamicznej perce. Do tego obowiązkowo kilka zgrabnych solówek i agresywny wokal.
Thermit `€“ nareszcie wyrwaliśmy się z trójkąta Kraków `€“ Wawa `€“ ęląsk i jesteśmy w Poznaniu. Thermit pogrwa sobie `€“ a jakże! `€“ thrash metal klasyczny, bardzo szybko wchodzący do głowy. Pojawiają się tu jednak także momentami zwolnienia (`€žHatred`€), czy motywy brzmiące trochę heavy metalowo. Kolorytu temu wszystkiemu dodaje bardzo charakterystyczny, także heavy metalowy wokal.
Traktor `€“ kończymy tak jak zaczynaliśmy, czyli w Krakowie. Traktor (ale nazwa!) to wprawdzie nie debiutanci bo zaczynali w 2000 roku, ale łade parę lat było o nich zupełnie cicho, więc można spokojnie przyjąć, że to nowa kapela. Chłopaki grają bardzo melodyjny gotycki rock-metal i mają panią na wokalu`€Ś uwierzył ktoś? No jasne, że nie! Thrash metal is the law!

I tak oto dobrnęliśmy do końca`€Ś uff. Jak widać w naszym kraju młoda fala klasycznych thrash metalowych dźwięków jest naprawdę duża i silna, można by rzec istne tsunami! Ponad godzina mocnej thrashowej jazdy i to za 9,99zł? Kupować i machać dynią!
Lista utworóó
1. FORTRESS – I Like to Watch
2. FORTRESS- Justice Denied
3. INTOXICATED – Night Assassin
4. INTOXICATED – The Choice is Yours
5. METALIATOR – Jeden z Milionów
6. METALIATOR – Pocisk
7. SOUL COLLECTOR – I Saw
8. SOUL COLLECTOR – Pure Fucking Evil
9. ęWINIOPAS – Tony Hawk
10. ęWINIOPAS – Reprezentuję JP (live)
11. ęWINIOPAS – Nuklearna Pizza (live)
12. TERRORDOME – Silence (While the Violence is On)
13. TERRORDOME – Chemicals of Death
14. TERRORDOME – Goddamn Asskicking Well
15. WAR-SAW – Burn!
16. WAR-SAW – Nuclear Nightmare
17. PSYCHOPATH – Hate
18. PSYCHOPATH – Kings Shall Be Kings
19. THERMIT – Hatred
20. THERMIT – Thrash
21. TRAKTOR – I’ll Laugh Last
22. TRAKTOR – Angel of Booze
Ocena: +8/10

divider

polecamy

BORGNE – Y Nekkrofukk – Antikkrist Venomous Uteroplacental Injekktor of Goat Semen & Mephistophallus Thermonukklear Messiah Violation PLANET HELL – 2019 MISSION TWO CELL – ANCIENT INCANTATIONS OF XARBOS
divider

imprezy

The Last Words of Death: Czort / Funeral Mass / Trwoga / Ortsul / Mol’Ekh Łysa Góra & Madrugada World Music w VooDoo Club Koncertowy After po Powitaniu Lata w Twin Peaks Harley-Davidson Velesar – trasa koncertowa „Bratnia Krew” Runika i Morhana na Letniej Scenie VooDo Loneliness Tour / LaNina Knock Out Productions prezentuje koncert Amon Amarth w Warszawie! Ancient Rites na dwóch koncertach w Polsce Ancient i Acherontas na dwóch koncertach w Polsce Piąta edycja wrocławskiego festiwalu została odwołana! Mystic Festival 2020
divider

patronujemy

ROCK N’SFERA 3 i 4 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

Musick Magazine nr 30 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty