GdyniaROCKZ! 2023

(10 lutego 2023, napisał: Prezes)


GdyniaROCKZ! 2023

ROADHOG BOOKING ZAPRASZA

 

GdyniaROCKZ! czyli nowy festiwal na koncertowej mapie Polski zrzeszający najciekawsze trójmiejskie zespoły rockowe!

 

ZAGRAJĄ:

 

19 maja: Hard Rockowy Piątek
Arshenic, Hellvoid, Carnage, MadSeed, StoneRiver, Sad’n Suspect

 

20 maja: Ciężka Sobota
Distant Dream, Source of Mary, Sunday At 9, Death Crusade, I.N.C., Zenith

 

21 maja: Alternatywna Niedziela
Human Analog, Kiev Office, St. John, Żurawie, Leśne Zwierzęta, Lady Electric

 

https://www.facebook.com/events/1237813253487634

 

 

Trójmiasto od lat może poszczycić się wieloma ciekawymi zespołami i prawdziwie alternatywną sceną muzyczną. Illusion, Apteka, Pancerne Rowery, Unrra, Bielizna, Po Prostu, Kury, Ścianka czy Kobiety – to tylko część grup, które pochodzą z Trójmiasta i po dziś dzień mają wpływ na wielu słuchaczy. Obecnie na „trójmiejskim podwórku” funkcjonuje sporo równie ciekawych wykonawców grających różne odmiany rocka i stąd pomysł reaktywowania Trójmiejskiej Sceny Muzycznej i stworzenie wydarzenia które mógłoby promować naszych trójmiejskich muzyków oraz inspirować młodsze pokolenia. GdyniaROCKZ! to nowy festiwal na koncertowej mapie Polski zrzeszający najciekawsze trójmiejskie zespoły rockowe. W ciągu 3 dni fani będą mogli usłyszeć 18 zespołów reprezentujących różne odmiany rock’a i metalu.

 

ARSHENIC
Arshenic to gdański zespół, który funkcjonuje na polskiej scenie prawie 15 lat. W swoim dorobku mają utwory zarówno po polsku, jak i po angielsku. Co ciekawe, większą popularność zyskali zagranicą niż w kraju – ich utwory są grane m.in. w USA, Grecji, Holandii, Anglii, Portugalii lub Chile. Ich muzyka inspirowana jest takimi nurtami jak art rock, alternatywny metal, rock progresywny, goth metal, molodic metal i dark rock.

 

DISTANT DREAM
Trójmiejski zespół wykonujący przebojową muzykę instrumentalną, zakotwiczoną w rocku, a jednocześnie śmiało krążącą po odległych inspiracjach. Wpadające w ucho melodie łączą się z błyskotliwą rytmiką i wirtuozerskim zacięciem, a w każdym dźwięku pobrzmiewa miłość do wspólnego tworzenia muzyki.

 

HUMAN ANALOG
Human Analog to projekt słownomuzyczny związany z kolektywem Maximum Gulliver, mental rockiem oraz chimerycznym czuwaniem. Tworząc muzykę nieoczywistą, nie zawsze przyjemną, piosenki również niefajne, a instrumentalne partie mogące nieco irytować, z nadzieją patrzy w pełną wyzwań przyszłość, którą to nadzieją chciałby się podzielić z innymi Human Analog.

 

HELLVOID
Hellvoid to zespół, w który składa się z wokalisty, perkusisty i…. dwóch basistów! Muzyka wykonywana przez nich określana jest jako bass’ n’roll/dual bass doom.

 

SOURCE OF MARY
Panowie prezentują coś łączącego nowoczesny, połamany metal z progresywnymi gatunkami, nie stroniąc przy tym od melodii zarówno w riffach, jak i wokalach. Nie brakuje w ich muzyce nastrojowych momentów, które doskonale kontrastują z ciężką, riffową jazdą do przodu.

 

KIEV OFFICE
Kiev Office to grupa z morza i marzeń, założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia. Od dziesięciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym i wyjątkowym rytmicznym fundamencie.

 

CARNAGE
Twórczość zespołu to metal okraszony rock’n’roll’ową zuchwałością i hard rock’owym pazurem sprawiającymi, że każdy koncert jest wulkanem energii, którą zaraża publiczność. Różnorodność i wielowymiarowość utworów sprawia, że podobają się one zarówno fanom cięższych brzmień, jak i tych bardziej melodyjnych. Stawiają na energię, dobrą zabawę i autentyczne podejście do muzyki.

 

SUNDAY AT 9
Sunday at 9 to trójmiejska formacja, która swoją muzyką wpisuje się w ramy szeroko pojętego metalu. Nie brakuje tutaj też wyraźnego wpływu groove metalu i metalu progresywnego.

 

ST. JOHN
Melodie końca świata, ponure teksty i harmoniczna melancholia. St. John to nowy zespół na polskiej scenie, za którym stoją muzycy takich zespołów jak Blindead i Octopussy.

 

MADSEED
MadSeed to niedawno reaktywowany zespół, którego inspiracje są zakorzenione w scenie Seattle. Melodyjność połączona z chwytliwymi riffami to znaki rozpoznawalne tego gdyńskiego składu.

 

DEATH CRUSADE
Death Crusade, jako pokłosie istniejącego w połowie lat 90. zespołu Filth of Mankind, bierze na afisz aktualnie gryzące problemy i wykrzykuje je bezlitośnie, prosto w twarz. Rozpędzona rytmika i przytłaczające riffy doskonale odnajdują się w estetyce crustu i d-beatu.

 

ŻURAWIE
Zespół z Gdyni i Sopotu. Sami o sobie – Noise rock i inne rzeczy.

 

STONERIVER
StoneRiver to mocne reminiscencje rozszalałej w latach dziewięćdziesiątych sceny grunge. Wśród inspiracji wymieniają mi. Led Zeppelin, AC/DC, Mötley Crüe i TSA. Stylistyka obrana przez zespół to muzyka lansowana przez rockowe stacje radiowe, więc nie przestraszy dzieci, ale i nie zażenuje ortodoksów muzycznej ekstremy.

 

I.N.C.
Insane Noise Creator – progresive thrash, heavy, punk music for all.

 

LEŚNE ZWIERZĘTA
Leśne Zwierzęta wychodzą z ukrycia, chociaż schowały się tam przed zgiełkiem nowoczesnego, industrialnego świata. Muzyczne klimaty, w jakich porusza się zespół to rock psychodeliczny z elementami elektroniki, muzyki etnicznej oraz jazzu.

 

SAD’N SUSPECT
Sad’n Suspect to zgrana czwórka doświadczonych muzyków, którzy wykorzystując swoje liczne inspiracje tworzą muzykę oscylującą wokół takich gatunków jak pop punk czy rock. Ich fascynacja słoneczną Kalifornią i słabość do estetyki muzyki punkowej sprawia, że na scenie tworzą energetyczne show, które przyciąga i porywa.

 

ZENITH
Młody zespół grający Black Crust Metal.

 

LADY ELECTRIC
Trio poruszające się po granicy między stoner rockiem i psychodelią.

divider

polecamy

Druga solowa płyta Roba Bandita !!! Exul – Path To The Unknown Faust – Cisza Po Tobie Stillborn – Cultura de la muerte Jad – Ból
divider

imprezy

KALT VINDUR, DARGOR, LAMENT PATOPOLKA Snake Eyes / Manacled / Rät King Angelfall Festival Black Waves Fest vol. 8 wspólne koncerty Snake Eyes i Semprah Urgehal w POLSCE Christ’s Death vol.3 – Warfist, Crippling Madness, Okrutnik, Atonement, Rat King wiosenne koncerty Death Denied GdyniaROCKZ! 2023 Tribute To Seattle koncert Praise the Sun tour • The Proffer of Light TRAUMA: „35th Anniversary Tour 2023″ Meshuggah i Exodus na przyszłorocznym Mystic Festival
divider

patronujemy

Trzecia płyta ATERRA Narodowy spis zespołów – Artur Sobiela, Tomasz Sikora Premiera albumu „Szczodre Gody” Velesar NEAGHI – Whispers of Wings Taranis „Obscurity” ROCK N’SFERA 5 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation
divider

współpracujemy

Sklep Stronghold Musick Magazine nr 31 VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty