Cattle Decapitation na dwóch koncertach w Polsce

(21 stycznia 2020, napisał: Prezes)


Cattle Decapitation na dwóch koncertach w Polsce

Knock Out Productions oraz Drizzly Grizzly prezentują koncerty Cattle Decapitation w Warszawie oraz w Gdańsku!

 

Cattle Decapitation grają już od 25 lat, a w ubiegłym roku świętowali premierę najnowszego albumu – „Death Atlas” (2019, Metal Blade Records).

Grupa powróci do Polski w ramach trasy „The Europandemic Tour”, aby promować powyższe wydawnictwo. Headlinera koncertu wspierać będą: Disentomb z zeszłoroczną produkcją „The Decaying Light” (Unique Leader Records), Internal Bleeding oraz Gloom.

 

Cattle Decapitation wystąpi 29 marca w warszawskim klubie „Pogłos” oraz dzień później – 30 marca w gdańskim Drizzly Grizzly.

 

Bilety na koncert są już dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net (Warszawa) oraz https://tickets.drizzlygrizzly.pl/pl/ (Gdańsk).

 

CATTLE DECAPITATION (USA) death metal, grind core:

 

Jeśli ktoś lubi Napalm Death, wczesny Carcass, Pig Destroyer albo Aborted, na pewno już natknął się albo niebawem się natknie na dźwięki tworzone przez kalifornijskie Cattle Decapitation. Kapela powstała w 1995 roku w malowniczym San Diego, a założył ją wokalista Travis Ryan. Przez lata Cattle Decapitation tworzyli wyłącznie muzycy, którzy nie jedli mięsa. W obecnym wcieleniu zespołu jest tylko dwóch wegetarian (Ryan i gitarzysta Josh Elmore). Pozostała trójka – perkusista Dave McGraw, gitarzysta Belisario Dimuzio i basista Olivier Pinard, nie pogardzi burgerem wołowym.

Przekaz tekstowy Cattle Decapitation niezmiennie skierowany jest na obronę praw zwierząt, wytyka degradację środowiska i upadek człowieczeństwa. Travis (prywatnie fan naszego Decapitated) w słowach i krwawych opisach nie przebiera, a kapela nie waha się w naturalistyczny i krwawy sposób przedstawiać swój punkt widzenia w formie graficznej na okładkach, przez co już ściągała na siebie kłopoty. Cattle Decapitation to przede wszystkim łojenie z pogranicza technicznego death metalu i grindu, ale kapela nie stroni też od poszukiwań innych środków wyrazu. Doskonale pokazała to, chociażby na świetnie przyjętym albumie „The Anthropocene Extinction” z 2015 roku, z gościnnym udziałem Phila Anselmo, Author & Punisher i rewelacyjną okładką Wesa Benscotera.

 

http://www.cattledecapitation.com/
https://www.facebook.com/cattledecapitation/
https://www.youtube.com/watch?v=3QjXtrQKf88

 

DISENTOMB (Australia) brutalny death metal:

 

Jednym z tych zespołów, które z pewnością czerpały z dorobku legendarnych Amerykanów z Internal Bleeding, są Australijczycy tworzący grupę Disentomb. Powstała w 2009 roku w Brisbane formacja to kwartet, którego siłą napędową jest triumwirat byłych członków zespołu Cadaverine – perkusista Henri Sison, gitarzysta Jake Wilkes oraz basista Jordan James. Skład uzupełnia basista Adrian Cappelletti, który przyszedł do kapeli w 2017 roku. Na koncie Disentomb są trzy studyjne albumy w stylu ultra brutalnego death metalu, z których najwyżej oceniony został “The Decaying Light” z 2019 roku.

Australijczycy mogą się też pochwalić koncertami poza swoim kontynentem, podczas których supportowali takich tuzów jak Napalm Death, Dying Fetus czy Morbid Angel.

 

https://www.facebook.com/disentomb/
https://www.youtube.com/watch?v=1lGz9RgyXvU

 

INTERNAL BLEEDING (USA) death metal:

 

Internal Bleeding, z całą pewnością zalicza się do pionierów death metalu. W jego najbardziej brutalnej i mocno technicznej odmianie. Muzyka kapeli niezmordowanego Chrisa Pervelisa z całą pewnością znacząco przyczyniła się do powstania wielu kapel, dla których połączenie techniki i brutalności w death metalu stało się głównym celem tworzenia muzyki.

Nagrane przez Internal Bleeding w latach 90. XX wieku albumy, zaliczane są bez dwóch zdań do klasyki gatunku. Ale i w kolejnym stuleciu zespół popełnił sporo fantastycznej deathmetalowej muzyki, by wspomnieć, chociażby album “Imperium” z 2014 roku. Głównym kierownikiem komponowana w zespole jest oczywiście Chris. Dzielnie wspierają go w tym procesie czterej koledzy, gitarzysta Chris McCarthy, basista Ryan Giordano, perkusista Kyle Eddy i wokalista Steve Worley, który dołączył w 2019 roku, podobnie jak Giordano.

 

https://internal-bleeding.com/
https://www.facebook.com/InternalBleeding/
https://www.youtube.com/watch?v=8NdRRY_kmC4

 

GLOOM (USA) death metal:

 

Najmłodsza stażem w tym zestawie jest powstała w 2012 roku w stolicy USA czteroosobowa załoga Gloom. Sami określają to, co grają mianem gloom metalu, co pewnie wiele nie powie komuś, kto z zespołem styka się po raz pierwszy, ale jeśli dopowie lub dopisze się, że w tym, co grają Bill Calomiris (wokal), Brian Bissen (gitary), Jason Sayell (gitara basowa) i Kevin Grevey (perkusja) słychać zarówno karkołomne zagrywki z półki z napisem, powiedzmy, Suffocation, chłodne i bezlitosne black metalowe klimaty z terenów, które odwiedzał kiedyś Varg Vikernes, zanim trafił za kratki, jego krajanie z Gorgoroth, ale także nieco mrocznego groove’u, który może przywoływać na myśl granie, z którego słynie Deftones. Panowie jedli chleb, który pieczono w różnych piecach, a ich erudycja i muzyczna wyobraźnia musi budzić podziw. O talencie gości tworzących Gloom można przekonać się, chociażby na albumie “Solaris” z 2017 roku, ale najlepiej zrobić to w konfrontacji z Amerykanami na żywo.

 

https://www.facebook.com/gloomdc/
https://www.youtube.com/watch?v=QbmOb8HllMY

 

Zagrają:
CATTLE DECAPITATION (USA) death metal, grind core
+
Disentomb (Australia) brutalny death metal
Internal Bleeding (USA) death metal
Gloom (USA) death metal

 

Kiedy: 29 (niedziela) marca 2020
Gdzie: Warszawa @ Pogłos, ul. Burakowska 12
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

 

Kiedy: 30 (poniedziałek) marca 2020
Gdzie: Gdańsk @ Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu
Organizator: Drizzly Grizzly

 

Bilety na koncerty dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (Warszawa)
https://tickets.drizzlygrizzly.pl/pl/ (Gdańsk)

 

Zapraszają

 

Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

 

Drizzly Grizzly
https://www.drizzlygrizzly.pl/
https://www.facebook.com/DrizzlyGrizzlyGdansk/
https://www.instagram.com/drizzly.g/

divider

polecamy

Nekkrofukk – Antikkrist Venomous Uteroplacental Injekktor of Goat Semen & Mephistophallus Thermonukklear Messiah Violation PLANET HELL – 2019 MISSION TWO CELL – ANCIENT INCANTATIONS OF XARBOS Martwa Aura / Odour of Death – Credo in Mortem
divider

imprezy

Female Metal Voices Festival 5.0 z Closterkeller – Warszawa Necronomicon, Ciryam, 3000ad, Stonecast Grind or Die! No More War! Hypnos / Planet Hell / Malformation 10 lat zespołu Mantra Knock Out Productions prezentuje koncert Amon Amarth w Warszawie! Czarcia Huta Festiwal vol. I Ancient Rites na dwóch koncertach w Polsce Ancient i Acherontas na dwóch koncertach w Polsce Black Night by Mara vol.5 Mythrone Festival – 20 Years in the Abyss DIABOLICAL, DEVILISH IMPRESSIONS, Dark Mirror ov Tragedy, Black Royal – Warszawa Three Dead Fingers (SWE) x Alpha Zero x Virulent Scourge w Warszawie Gutalax w Warszawie! MAD FEST Vol.5 Trasa CARNAGE Cattle Decapitation na dwóch koncertach w Polsce Grind&Love polska trasa Three Dead Fingers Bratnia Krew – trasa koncertowa Velesar Taake i Kampfar dwukrotnie wystąpią w Polsce Black Metal Night Festival – Szczecin Into The Abyss Festival V Mystic Festival 2020
divider

patronujemy

ROCK N’SFERA 3 i 4 ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

Ukazał się 27 numer Musick VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty