Wraca DIABELNY PIEKARNIK!!!

(18 lutego 2019, napisał: Prezes)


Wraca DIABELNY PIEKARNIK!!!

Piąta edycja tej cyklicznej imprezy to trzy kapele z Rock”n”Rollowego piekła rodem!!!

 

Gomor pierwszy raz na Śląsku. Jeśli słuchasz Motörhead to musisz posłuchać GOMOR-a!!!

 

Zespół GOMOR powstał w 1988 roku w Poznaniu z inicjatywy ówczesnych technicznych Turbo & Wolf Spider i zadebiutował udanym i szokującym występem na Metalmanii 89′. Z tego też okresu pochodzą pierwsze nagrania tego zespołu wydane przez Metal Mind Productions na składance Metalmania 89′.
Po wielu latach zawieszenia Popcorn (Acid Drinkers) i Compass (Syndicate,RH Blue) na jednej z wielu imprez postanowili reaktywować GOMOR, co zaowocowało w 2012 r. nagraniem albumu ” Apocalyptic Rise” który zawiera 11 ostrych i dynamicznych metalowo-rock’n’rollo’wych kompozycji w nurcie muzycznym a’la Motörhead.
Album został bardzo dobrze przyjęty przez media i słuchaczy,a Gomor został okrzyknięty mianem „polskiego Motörhead”,głównie jest to zasługa wokalu Compassa który do złudzenia wpasowuje się w stylistykę śp.Lemmyego. Muzyka Gomor opiera się na najlepszych wzorcach wielu klasyków tego gatunku, jednak podobieństwo do twórczości legendarnego Motörhead jest niezaprzeczalne. Obecnie

 

GOMOR gra w zmienionym składzie kontynuując i tworząc heavy rockowe dzieło z wykopem miażdżącym i wgniatającym w ziemię brzmieniem.

 

Skład:
Compass – voc ***
Maciej Jahnz (ex Flapjack) – lead guitar ***
Maciej ŻUK Żebrowski (ex Sweet Noise) – bass guitar ***
Marek GOORAL Górecki – guitar ***
Jarosław Szczeciński – drums ***

 

https://www.facebook.com/gomorpl/

 

Offence -Zespół OFFENCE powstał wiosną 2011 roku. Kilka następnych miesięcy upłynęło na próbach utworzenia pełnego składu. Założycielami byli: CHAOS, znany wcześniej z występów w black metalowym DIMIDIUM MEI i DIABOLICON oraz HELLSCREAMAROSS, wokalista death metalowej załogi EXHALATION. Dziewicza próba w pierwszym składzie miała miejsce 1 października 2011 roku. Do OFFENCE przystał wówczas na stanowisko basisty, MR. RAPETORMENT oraz CYANIDE, który to cały czas pełni funkcję perkusisty. Pierwsze wydawnictwo zespołu to split z Bytomskim THRONEUM wydany w 2012 roku pod nazwą „ NO SALVATION”. Pozycja ta wyszła na dwóch nośnikach : kasecie przez KAMPF RECORDS oraz na 7-calowym winylu przez Szkocką wytwórnię BESTIAL INVASION RECORDS. Na przełomie 2013/2014 roku w zespole miały miejsce małe zmiany personalne. Na stanowisko drugiego gitarzysty został przyjęty AMON, a poprzedni basista, MR. RAPETORMENT został usunięty z zespołu, po czym na jego miejscu stanął MR. SADISTIKK. Zespół od 2012 do 2018 zagrał szereg koncertów u boku takich zespołów jak : ENTHRONED, INHUMATE, NUNSLAUGHTER, NECROPHAGIA, VENOM INC, I AM MORBID, BLASPHEMY, NIFELHEIM, VADER, GRAVELAND, GRUESOME, MORGOTH, DEW – SCENTED, KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI, DEMONICAL, DIABOLICAL, HYPNOS, ROOT, CHRIST AGONY, PANDEMONIUM, HATE, THE LIGHT OF DARK, TRAUMA, BETRAYER, i wiele innych. W dniu 7 czerwca 2014 ukazała się pełna płyta zespołu o nazwie R.A.W. w barwach MAD LION RECORDS. W kwietniu 2015 roku zespół rozstaje się z gitarzystą Amonem. W tym samym miesiącu wyszedł też split z zespołem TRAUMA w barwach DEFORMEATHING PRODUCTION, na którym na stronie B. 7-calowego winyla został zamieszczony utwór pod nazwą „HOLY VERMIN”. W pózniejszym czasie pozycja te wyszła też na CD, a wydawcą był znowu BESTIAL INVASION RECORDS. Rok 2016 przynosi nową płytę „ADORATION OF BLACK KINGDOM”, wydawcą został po raz drugi MAD LION RECORDS. Muzyka zespołu to tradycyjny Death Metal w średnich tempach nawiązujący do sceny europejskiej początku lat 90.

 

Bottom - polski zespół muzyczny działający od 1995r.
MUZYKA: Hateful Music Terrorism, czyli pogranicze grindcore / hardcore / death metal / crossover / crust punk… Generalnie jeden wielki napierdol. Dźwiękowo – ściana gitar, mocno zróżnicowane tempa sekcji i dwa krzyczące / growlujące wokale. Tematyka tekstów skupia się na społecznych i politycznych aspektach życia i współczesnego świata, a w zasadzie na piętnowaniu głupoty i chorych systemów, nie zapominając o wewnętrznej walce każdego człowieka ze swoimi słabościami. Na koncie mnóstwo koncertów, dwa EP i trzy krążki LP.
Muzycy w przeszłości lub obecnie związani z takimi załogami jak: Fetor, Psychoneurosis, Clinica Muerte, Deviation, Hellspawn, Infatuation of Death, Scabies, Mordynga, Ojciec Dyktator.

 

BILETY W PRZEDSPRZEDAŻY – 15 PLN
W DNIU KONCERTU – 25 PLN
13.04.2019 GODZ: 19:00
KLUB PIEKARNIK
UL. WYSZYŃSKIEGO 49 PIEKARY ŚLĄSKIE

divider

polecamy

BLACK MASS – WARLUST Entropia – Vacuum Moonreich – Fugue Craft – White Noise and Black Metal
divider

imprezy

Christ’s Death vol.2 Corruption / Drunk Riders / Explozer Optical Sun (Release Party) + Goście: Sun No More x Running Red x Gravity Eater Koncert charytatywny na rzecz Schroniska w Korabiewicach Viva XV – lecie High Blood Pressure + goście Prog In Park III Void of Madness Snake Eyes, Lęk i Infestation w Wodzisławiu Foad Fest III Philip H. Anselmo & The Illegals “Pantera Set” w Warszawie Grin, Bläkken Bläkken + goście / 15.03.2019 Pralnia, Szczecin / Premiera płyty Wszystkie zespoły MYSTIC FESTIVAL 2019 znane Moonspell i Rotting Christ w Polsce Brutal East Festival Wraca DIABELNY PIEKARNIK!!! Świński Fest IV Death bleeds metal Helicon Metal Festival Deströyer 666 i Dead Congregation w Polsce Incantation na trzech koncertach w Polsce! II edycja Brutal Death Spring Feast Of Hate Into The Abyss #4
divider

patronujemy

ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

VooDoo Club MORBID CHAPEL RECORDS Nowy numer Musick gotowy. Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty