Wspólne koncerty Defying i Traces to Nowhere

(5 lutego 2019, napisał: Prezes)


Wspólne koncerty Defying i Traces to Nowhere

Wspólne przedsięwzięcie warszawskiego Traces to Nowhere i olsztyńskiego Defying, pod nazwą The Solarsoid Tour rozpoczęło się jesienią 2018. Nadchodzący rok to kolejne daty koncertów.

 

Solarne sinusoidy owinęły się wokół pięciu miast: Ciechanowa, Olsztyna, Malborka, Łomży i Suwałk. W poszczególnych miastach zaprezentowały się zespoły związane z lokalną sceną metalową: Infernal Bizarre (Łowicz), Frontal Cortex (Olsztyn), The Broken Bridges (Grudziądz) i Torture of Hypocrisy (Mikołajki).

 

Granicę rejestrów, duszną atmosferę i żar korony słonecznej płynący z głośników będzie można poczuć już 8-ego lutego w Lublinie i 9-ego lutego w Przemyślu. Oprócz Defying i Traces to Nowhere na obu koncertach zaprezentuje się przemyski Rotengeist. Wkrótce kolejne daty koncertów!

 

Lublin, Rock Pub Ramzes:

https://www.facebook.com/events/458841337978912/

 

Przemyśl, Fort XXII:

https://www.facebook.com/events/313943922575603/

 

Traces to Nowhere to projekt z Warszawy założony w 2010 roku. Nazwa zespołu to tytuł pierwszego odcinka serialu Twin Peaks, który stanowi pozamuzyczną inspirację dla członków zespołu. Już od początku istnienia zespół stara się nie zamykać w jednym nurcie muzycznym. Ich muzyka to mieszanina bardzo różnych dźwięków, zaczerpniętych zarówno z post metalu i post rocka, czy industrialu, ale też z szeroko pojętej alternatywy, zahaczającej o trip-hop. Dzięki odrzuceniu ram ich twórczość wymyka się schematom, oddając przestrzeń muzyce i słowom. Utwory Traces to Nowhere to przede wszystkim ciężkie, wielowarstwowe kompozycje, wzbogacone o melodyjny wokal.

Na koncertach, w ramach The Solarsoid Tour, Traces to Nowhere promować będzie wydany 1 czerwca 2018 r. debiutancki album długogrający Up to the Sun. Płyta składa się z ośmiu utworów tworzących jedną całość, skomponowanych wspólnie przez członków zespołu. Teksty do utworów napisała wokalistka grupy, Karolina Mazurska. Materiał został nagrany „na setkę”, zmiksowany i zmasterowany w Prusiewicz Studio w Krakowie przez Marcina Prusiewicza. Wokale zarejestrowano w Dziupla Studio w Warszawie przy wsparciu Edyty Glińskiej.

Płytę promuje singiel zatytułowany (…), do którego nakręcony został teledysk autorstwa Tomka Niedzielko.

https://www.youtube.com/watch?v=0o9zgZH_4fI

 

Traces to Nowhere:

http://www.facebook.com/tracestonowhere

https://tracestonowhere.bandcamp.com

https://www.instagram.com/tracestonowhere/

 

Defying to post-progmetal z Olsztyna, istniejący od 2008 roku. Po kilku materiałach demo zadebiutowali w 2014 r. albumem koncepcyjnym Nexus Artificial. Po dwóch latach zespół zarejestrował ponad 30 minut nowego materiału, składającego się na EP The Splinter of Light We Misread. Na krążku, ponownie wydanym własnym sumptem, znalazły się cztery utwory, w tym cover New Dawn Fades kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division. Podobnie jak poprzednio, tak i tym razem kwartet zastosował połączenie różnych gatunków ciężkiego grania – na minialbumie znalazły się zarówno elementy charakterystyczne dla post- oraz progmetalu, jak i sludge’u czy blackmetalowego brudu.

16 października 2018 r. grupa nakręciła teledysk do utworu The Sunlight Recedes z EP The Splinter of Light We Misread. Obraz, zainspirowany poezją Rafała Wojaczka, stanowi hybrydę lyric video oraz teledysku w jego klasycznym rozumowaniu. Za realizację klipu odpowiada perkusista grupy, Tomasz Semeniuk, który wcielił się w scenarzystę, montażystę i reżysera. W roli głównej wystąpił Jakub Korzunowicz, założyciel TeArtu – Teatru Edukacji Artystycznej. Ponadto w teledysku można zobaczyć Barbarę Sidor, obecną na fotografiach, zdobiących szatę graficzną The Splinter of Light We Misread oraz muzyków Defying w epizodycznych rolach.

https://www.youtube.com/watch?v=Fah79G0Ykmo

 

Defying:

http://defyingband.pl

https://www.facebook.com/defyingpoland

https://defying.bandcamp.com

https://www.instagram.com/defyingpoland/

 

Rotegeist powstał pod koniec 2005 roku w Przemyślu. Założycielem zespołu jest Piotr Winiarski (gitara/wokal). Od początku działalności zespół skupił się na tworzeniu własnej muzyki. Początkowo grupa funkcjonowała bez wokalisty i po prawie 2 letnim okresie bezowocnych poszukiwań gardłowego funkcję tą objął gitarzysta zespołu. W tej roli absolutny debiut… Pod koniec 2006 roku zespól decyduje się na nagranie swojego pierwszego demo. Z powodu ograniczonych funduszy decyzja pada na samodzielną realizację materiału.

Na początku 2009 roku zespół rejestruje swój pierwszy album „Fear is the Key”. Płyta zostaje wydana przez Propaganda Promotions jesienią tego samego roku.

W 2012 roku ukazał się album „Start to Exterminate”, któryna początku 2014 został wydany przez Defense Records.

Dyskografię zamyka „The Test That Divides Us All” wydany w 2017 ponownie przez Defense Records.

 

Rotengeist:

https://www.facebook.com/rotengeist/

http://www.rotengeist.pl

https://www.last.fm/pl/music/Rotengeist

divider

polecamy

Entropia – Vacuum Moonreich – Fugue Craft – White Noise and Black Metal R.O.D. – #SocietyKill
divider

imprezy

Świński Fest IV Death bleeds metal Wspólne koncerty Defying i Traces to Nowhere Tester Gier / Blow / Final Strike Tester Gier / Eternal Tester Gier / Meat Nation / Revenge Insanity Helicon Metal Festival Deströyer 666 i Dead Congregation w Polsce Incantation na trzech koncertach w Polsce! Kazisvět, Indignity, Malformation PSYCHODELIC MISANTHROPY FEST 17 II edycja Brutal Death Spring Trium Partium Metallum Tour 2019 Perpetual w Ostrołęce Winter’s Breath Of Death 2019 – TRAUMA + FANTHRASH + TENEBRIS + R.O.D. Mini Tour zespołu Tester Gier Sound of Liberation Feast Of Hate 4 Art of Rebellion / 04 stycznia / 2019 / godz.19:00 / Hop Kultura SLAVIC FEST Occultum, Sothoris, Czort, Herritage Test Fobii KREON na dwóch koncertach w styczniu Into The Abyss #4 MYSTIC FESTIVAL 2019 – nowe zespoły Prog In Park vol. 3 Kolejne nazwy dołaczaja do składu Mystic Festival! Trasa Carnage Amorphis i Soilwork w Krakowie
divider

patronujemy

ATERRA – AV CULTIST ‚Chants of Sublimation’ Trichomes – Omnipresent Creation Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

MORBID CHAPEL RECORDS Nowy numer Musick gotowy. Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Godz Ov War
divider

koncerty