MUSZLA FEST 2017

(24 czerwca 2017, napisał: Prezes)


MUSZLA FEST 2017

W tym roku bydgoska Muszla Fest świętować będzie swój mały jubileusz. W drugiej połowie sierpnia festiwal zagra po raz piętnasty! Na tę okoliczność mamy dla Was headlinera, którego koncertu długo nie zapomnicie!

Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i tym razem Muszla Fest odbędzie się na boiskach piłkarskich Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Formuła się nie zmienia – dwa dni grania ostrej, gitarowej muzyki. W tym roku te dwa dni przypadną na 18 i 19 sierpnia. Mamy nadzieję, że tegoroczny line-up, który zaprezentujemy Wam w nieco zmienionej formule, zaspokoi wasz rockowy głód. W tym miejscu warto przedstawić niewątpliwą gwiazdę Muszla Fest 2017: Panie i Panowie, specjalnie dla Was, z serca kalifornijskiego Hrabstwa Orange do Bydgoszczy przyjedzie formacja IGNITE!

Tym, którzy nie znają twórczości Zoli Teglasa i spółki wyjaśniamy: Ignite jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli melodyjnego hardcore’a na świecie. Swój muzyczny ogródek konsekwentnie uprawiają od 24 lat, nie oglądając się na trendy, nie nadrabiając przerysowanym wizerunkiem. Ignite to muzyka w czystej postaci. Nie opiera się na banale, opiera się na prawdzie, wykraczającej poza utarte, koncertowe szlaki. Dość powiedzieć, że filozofia Kalifornijczyków, jest jak najbardziej zbieżna z filozofią Muszla Fest. Ignite wspiera organizacje pozarządowe dbające o naszą planetę i równe prawa ludzi ją zamieszkujących. Ale przede wszystkim Ignite koncertuje! Dużo, często i intensywnie, wciąż wytyczając nowe ścieżki na swej hardcore’owej drodze. A mają, dla kogo je wytyczać, bowiem przez te dwie dekady grania dorobili się przeszło 40 oficjalnych fanklubów na całym świecie. Ich tegoroczny koncert nie będzie bynajmniej pierwszym występem w Bydgoszczy, ale na pewno pierwszym na taką skalę – w plenerze, dla dużej, festiwalowej publiczności. A trzeba przyznać, że panowie świetnie odnajdują się w takich okolicznościach – było, nie było – przyrody.
Nie ukrywamy, że dla nas – organizatorów – ten koncert jest pewnym zwieńczeniem 15 lat żmudnej pracy. Mamy nadzieję, że dla Was – słuchaczy – będzie idealnym podkreśleniem 15-letniej historii Muszla Fest.

Oprócz nich podczas tegorocznej edycji zobaczycie i usłyszycie również kolejną legendę, tym razem prosto z Londynu, czyli punkowych rebeliantów z formacji Conflict. Wśród gości zza granicy warto wymienić również niemieckich hardcore’owców z Risk It! Polskiego wsparcia udzielą im: bydgoszczanie z legendarnej już formacji SCHIZMA, nie mniej legendarni metalowcy, czyli KAT & Roman Kostrzewski, znany tu i ówdzie Uliczny Opryszek, Ga-Ga Zielone Żabki, świeża Harusha (nowa formacja Harry’ego z The Analogs), warszawska El Banda, Leniwiec, wrocławska Prawda oraz krakusy z CF98. Tegoroczny line’up zamykają bydgoszczanie: Chainsaw, NoNe i Unbeaten, zwycięzcy zeszłorocznego konkursu – bydgoszczanie z The Shistorms oraz zwycięzcy tegorocznych Eliminacji Muszla Fest. Informacji o kolejnych składach, które pojawią się na #MFBDG2017 wypatrujcie na naszych kanałach. Gwarantujemy, że się nie zawiedziecie.

Jak co roku, dla naszych gości przygotujemy również pole namiotowe, a także strefę gastro i stoiska pełne festiwalowego merchu.

 

ELIMINACJE MUSZLA FEST 2017

Zanim jednak dojdziemy do głównych, festiwalowych wydarzeń, zapraszamy na imprezę niejako otwierającą tegoroczną Muszlę, z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Mowa o koncercie eliminacyjnym (dawniej zwanym Konkursem Muszla Fest), który w tym roku przybrał nieco inna formułę. Otóż nie odbędzie się on bezpośrednio na festiwalu, a dwa miesiące wcześniej w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Na koncert, będący przeglądem finalistów tegorocznych Eliminacji zapraszamy już 17 czerwca. W MCK zagrają dla Was: Jackalope Hunting Season (Warszawa), Bantha Rider (Warszawa), Lowtide (Świecie) oraz Rottin’ Green (Susz). Headlinerem, który zwieńczy występy konkursowe/eliminacyjne będzie bydgoski Wyrok. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00, a wstęp nań jest wolny.
A skoro mowa już o wstępie…

KARNETY / BILETY:

Karnet dwudniowy:

  • 60zł – od 1 czerwca do 1 lipca 2017
  • 70zł – od 1 lipca do 1 sierpnia 2017
  • 79zł – od 1 sierpnia

 

Karnet Małolat (urodzeni w latach 2000 -2002):

  • 30zł – przedsprzedaż do końca lipca 2017
  • 40zł – od 1 sierpnia 2017

 

Bilet jednodniowy ( w sprzedaży od 1.06):

  • 35zł – przedsprzedaż do końca czerwca 2017
  • 40zł – od 1 lipca do 1 sierpnia 2017
  • 45zł – od 1 sierpnia

 

  • Bilety i karnety dostępne w sieci na portalu TICKETPRO.

PRZYDATNE LINKI:

divider

polecamy

Immolation – Atonement Void Meditation Cult – Utter the Tongue of the Dead Ulcerate – Shrines Of Paralysis Obscure Sphinx – Epitaphs
divider

imprezy

Krushfest 2017 Mass Insanity; The Rising Storm; Northern; Capgras Infection w Piwnicy Master’s Hammer, Witchmaster oraz Mentor zamykają koncertowy line-up Merry Christless w Warszawie Mastodon wraca do Polski! Mayhem w Katowicach i Warszawie Dwa koncerty Morbid Angel w Polsce CETI zagra 28 i 29 lipca na Festiwalu II Wakacyjna Rock Nocka oraz w Gdańsku. Moanaa, Whalesong, Tsima Nowy festiwal metalowy  w Piekarach Śląskich już 28 lipca! EPITOME 25-Anniversary Show !!! Deformeathing Festival 2017 MUSZLA FEST 2017 God Be Gone Now Testament na dwóch koncertach w Polsce w towarzystwie Annihilator i Death Angel! Black Waves Fest vol. 2 Blindead rusza w trasę!
divider

patronujemy

Premiera nowego albumu Nekron – Psychosis Uerebos – Tormented by Faith Planet Hell – Mission One Nowy NEKKROFUKK!!! Vibrant – The hell is around me Hectic – Exist to Burn Zorormr – Corpus Hermeticum Last Grey Ocean – debiutancka płyta HYPERIAL – Blood And Dust Unsaint – Watch Them Bleed
divider

współpracujemy

Musick Magazine nr 13 Radio ProRock Galicja Productions Wydawnictwo Muzyczne Pscho Hellthrasher Productions SelfMadeGod Let It Bleed Godz Ov War PANDEMONIUM – KONKURS SilentiumTenere Pub Korba – Katowice RADIO PANTEON
divider

koncerty

Sierpień 2017
P W Ś C P S N
« gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031